Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Куди і як члени північнокорейської династії Кімів виїжджали з країни

2 квітня, 15:27
667
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кім Чен Іра зустрічають в Росії під час його останнього закордонного візиту в серпні 2011 року

25-27 березня лідер КНДР Кім Чен Ин зробив перший офіційний візит за сім років правління країною - він з'їздив до Китаю на особистому броньованому потязі. Обидві сторони повідомили про цей візит лише 28 березня.

Під час візиту Кім Чен Ин провів переговори з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, темою яких була денуклеаризація, яку під час недавньої зустрічі з представниками Південної Кореї пообіцяв здійснити північнокорейський лідер.

[Gallery]

Ядерне роззброєння за чаєм. Навіщо Кім Чен Ин приїжджав до Китаю

[/Gallery]

НВ розповідає, в які країни здійснювали візити представники династії Кімів і як були організовані ці поїздки.

Поїздка Кім Ір Сена в Східну Європу і СРСР

У 1956 році Кім Ір Сен на чолі делегації Північної Кореї зробив велику поїздку в країни Східної Європи і СРСР. Під час цієї поїздки він зустрівся в Москві з Микитою Хрущовим та іншими радянськими партійними керівниками та попросив списати заборгованість за постачання воєнного часу, відстрочити погашення інших кредитів і поставити в Північну Корею велику кількість товарів і техніки. В СРСР вирішили "надати допомогу" Кім Ір Сену "без будь-яких умов".

Кім Чен Ір (ліворуч) і Кім Ір Сен (праворуч) в Свердловську в 1956 році

При цьому Кім Ір Сену порадили відмовитися від культу особи в КНДР і розвивати партійну демократію, і він з цим погодився, проте незабаром повністю придушив опозицію в Північній Кореї.

У липні 1956 р Кім Ір Сен побував і в Свердловську - він прилетів туди на літаку разом з 15-річним Кім Чен Іром.

Поїздки Кім Ір Сена в Югославію

У 1975 році Кім Ір Сен побував в Югославії і зустрівся з її президентом Йосипом Броз Тіто.

У 1980 році глава Північної Кореї приїхав до Югославії ще раз - на похорон Тіто, в якому брав участь також Леонід Брежнєв.

Візит в СРСР в 1984 році

У 1984 році Кім Ір Сен приїхав в СРСР ще раз. Він зустрівся з радянським генсеком Костянтином Черненком, з яким обговорював північнокорейську армію.

Цього разу Кім Ір Сен їхав на бронепоїзді і знову побував у Свердловську, де зустрівся з Борисом Єльциним - на той момент секретарем свердловського обласного комітету партії.

Візит до Москви і зустріч з Горбачовим

У жовтні 1986 року Кім Ір Сен прилетів до Москви і зустрівся з Михайлом Горбачовим.

Зустріч Кім Чен Іра з Путіним у 2001 році

У серпні 2001 року в Москву приїхав спадкоємець Кім Ір Сена - Кім Чен Ір. Там він зустрівся з президентом Володимиром Путіним.

Кім Чен Ір і Володимир Путін в 2001 році/Фото: kremlin.ru

На зустріч з Путіним Кім Ір Сен їхав на бронепоїзді, подолавши всю Транссибірську магістраль. Дорога зайняла більше тижня. На залізничних станціях в Росії, через які проїжджав північнокорейський VIP-бронепоїзд, російські спецслужби "прибирали" з платформ всіх людей, повідомляли ЗМІ.

Під час цієї поїздки Кім Чен Ір проїжджав, зокрема, Новосибірськ, зупиняючись на вокзалі Новосибірськ-Головний. Його батько, Кім Ір Сен теж проїжджав Новосибірськ під час візиту в 1984 році. У 2015 році проїзд північнокорейських лідерів через це місто вирішили увічнити, урочисто відкривши на честь них меморіальні дошки на місцевому вокзалі.

Зустріч Кім Чен Іра і Путіна у Владивостоці в 2002 році

У 2002 році Кім Чен Ір знову приїхав до Росії і зустрівся з Володимиром Путіним у Владивостоці.

Володимир Путін і Кім Чен Ір в 2002 році у Владивостоці/Фото: kremlin.ru

У Кремлі тоді повідомили, що темою обговорення стала, зокрема, перспектива з'єднання Транскорейської і Транссибірської залізниць.

Зустрічі Кім Чен Іра з Ху Цзіньтао

У січні 2006 року Кім Чен Ір на вісім днів приїхав на бронепоїзді в Китай і зустрівся там з Ху Цзіньтао.

Він також побував на кількох місцевих підприємствах і в науково-дослідних інститутах.

Зустріч президента Китаю Ху Цзіньтао і Кім Чен Іра в Пекіні в 2010 році/Фото: EPA

Кім Чен Ір приїжджав до Китаю також в 2010 році і привозив на одну із зустрічей свого наступника - Кім Чен Ина. У травні 2011 року він прибув до Пекіна на поїзді і провів переговори з Ху Цзіньтао втретє за рік. Приводом стало 50-річчя з моменту підписання Договору про дружбу між Китаєм і КНДР.

Зустріч Кім Чен Іра з Медведєвим у Бурятії

Останній зарубіжний візит Кім Чен Ір здійснив у серпні 2011 року. Він приїхав на бронепоїзді в Улан-Уде і зустрівся з Дмитром Медведєвим, який на той момент був президентом Росії.

Кім Чен Ір і Дмитро Медведєв в Улан-Уде в серпні 2011 року/Фото: EPA

Під час візиту вікна будівель, розташованих поруч з вокзалом в Улан-Уде, заклали папером, а на привокзальну площу заборонили в'їжджати автомобілям.

НВ