Драгі заявив, що боротьба за Крим є частиною боротьби за визволення України

23 серпня 2022, 16:26
Маріо Драгі виступив на саміті Кримської платформи (Фото:Mario Draghi Premier/Facebook)

Маріо Драгі виступив на саміті Кримської платформи (Фото:Mario Draghi Premier/Facebook)

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі на саміті Кримської платформи заявив, що боротьба за Крим є частиною боротьби за визволення України на тлі повномасштабного вторгнення РФ.

«Боротьба за Крим є частиною боротьби за визволення України. Російські війська використовували Крим як плацдарм для нападу на східні регіони України, включно із Херсоном. Вони продовжують використовувати Крим для тиску на інші території, зокрема міста Миколаїв та Одеса», - зазначив він.

Відео дня

Драгі закликав Росію припинити незаконну окупацію частини території України та напади на мирних громадян.

Він додав, що окупація півострова РФ у березні 2014 року була неприйнятним актом агресії, а також безумовним та грубим порушенням міжнародного права.

«Італія постійно засуджувала незаконну анексію Криму з боку Росії та поступову мілітаризацію півострова. Ми глибоко стурбовані погіршенням ситуації з правами людини на півострові Крим та виступаємо разом із кримськотатарською громадою проти насильства та несправедливості», - резюмував італійський прем'єр.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що війна Росії проти України має закінчитися визволенням Криму так само, як почалася з його окупації.

Зеленський додав, що російські окупанти, які використовують український Крим як військову базу, загрожують безпеці Чорноморського регіону, усієї Європи та глобальній стабільності.

23 серпня в Україні триває другий саміт Кримської платформи. Через повномасштабну війну з РФ світові лідери виступають в онлайн-форматі.

Кримська платформа – це перший великий міжнародний переговорний майданчик України з деокупації Криму. Минулого року установчий саміт Кримської платформи у Києві збирав представників усіх країн НАТО та ЄС та викликав величезне роздратування Росії. У ньому взяли участь 46 міжнародних делегацій.

Показати ще новини
Радіо NV
X