Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Кремль відреагував на рішення Вселенського патріарха скасувати передачу Московському патріархату Київської митрополії

12 жовтня, 13:39
1980
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кремль: Ми дуже стурбовані, що ці рішення були ухвалені

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков прокоментував рішення Вселенського патріарха про скасування акту про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП та УАПЦ, що є важливим етапом на шляху надання автокефалії Українській церкві.

"Ми дуже стурбовані, що ці рішення були ухвалені, тому що дійсно в даному випадку можна повністю розділити ту стурбованість, яка висловлювалася з боку РПЦ...ми вкрай стурбовані тим, що планувалося зробити кроки, здатні внести розкол в православний світ", - цитує Пєскова Інтерфакс.

Пєсков додав, що якщо "події увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, Росія буде всюди захищає інтереси російських і російськомовних, інтереси православних"

На уточнююче запитання, яким чином Москва готова захищати інтереси православних в Україні, Пєсков відповів: "Виключно політико-дипломатичними заходами".

Вселенський патріарх повернув під свою владу Київську митрополію та визнав канонічними предстоятелів УПЦ КП та УАПЦ: повний текст рішення

11 жовтня константинопольський Синод прийняв історичне рішення про скасування документа 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви. Це остаточно відкриває Україні дорогу до отримання в найближчому майбутньому томосу - указу про автокефалію національної православної церкви. Синод підтвердив, що Константинопольський патріархат продовжить цей процес.

У РПЦ вже заявили, що рішення Синоду Вселенського патріархату є "легалізацією розколу".

12 жовтня Українська православна церква Київського патріархату закликала ієрархів УАПЦ і Московського патріархату негайно приступити до підготовки Надзвичайного об'єднавчого собору.

Головним завданням цього собору названо "ухвалення рішення про церковну єдність, вибір предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, який від її імені отримає патріарший і синодальний томос про автокефалію".

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:30

article_img
На супутникових знімках Google Earth біля українського кордону зафіксували сотні танків РФ