Кремль має дати відповіді. Джонсон підтвердив, що Скрипалів отруїли Новачком

12 квітня 2018, 15:43
789
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Борис Джонсон скликав засідання країн-членів ОЗХЗ

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон підтвердив, що експерти Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) встановили походження речовин, використаних у ході замаху на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у британському Солсбері, від яких постраждав також британський поліцейський. Це була нервово-паралітична отрута військового класу – Новачок.

Відповідну заяву поширила прес-служба Міністерства закордонних справ країни.

Він додав, що такий висновок ґрунтується на тестуванні в чотирьох незалежних лабораторіях по всьому світу. І кожна з них дійшла до ідентичних висновків.

"Не можна сумніватися в тому, що було використано, і не існує альтернативного пояснення того, хто був відповідальним - лише в Росії є засоби, мотиви та записи", - додав він.

Джонсон розповів, що Лондон запросив експертів ОЗХЗ, аби перевірити зразки з Солсбері та забезпечити суворе дотримання міжнародних протоколів хімічної зброї.

"В інтересах прозорості та тому, що на відміну від росіян ми не маємо чого приховувати, ми звернулися до ОЗХЗ з тим, щоб опублікувати висновки для всіх, щоб побачити та поширити повний звіт усім державам-членам організації, включаючи Росію", - сказав він.

У Лондоні планують "працювати з нашими партнерами, щоб допомогти пом'якшити гротескне використання такої зброї". Також була призначена сесія Виконавчої ради ОЗХЗ у наступну середу, 18 квітня, для обговорення подальших кроків.

"Кремль повинен дати відповіді… Використання такого виду зброї ніколи не може бути виправданим і повинно бути припиненим", - підсумував Джонсон.

Раніш стало відомо, що експерти Організації з заборони хімічної зброї підтвердили висновки Великої Британії про речовину, якою був отруєний екс-агент Сергій Скрипаль.

Новачок в автомобілі: всі версії замаху на Скрипаля


4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль пішла на поправку. 9 квітня її виписали з лікарні і перевели у військовий госпіталь. 6 квітня в лікарні повідомили, що Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану. Він добре реагує на лікування і "швидко одужує".

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Вчора, 12:29

article_img
Надрепа Шухевича госпіталізували з Верховної Ради
Події

Вчора, 19:20

article_img
Парамедик назвав головну проблему з роботою "швидких" у Києві
Країни

Вчора, 18:32

article_img
У столиці Колумбії пролунав вибух біля поліцейської академії: вісім загиблих

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 17:20

article_img
Безкоштовні гроші. ЄС інвестуватиме у розвиток транспортної системи в Україні
Мистецтво

Вчора, 08:37

article_img
Прем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші
Політика

Вчора, 20:43

article_img
Вибирати не слугу, а лідера. Філософ Євген Бистрицький - про майбутнього президента і "п'ятихвилинки щастя"