Країни НАТО погодилися збільшити витрати на оборону. Яка у цьому роль США

13 липня 2018, 10:34
394
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент США Дональд Трамп зазначив, що Америка витрачає на оборону найбільше  - майже 4% від ВВП

Країни НАТО витратять на оборону більше на 33 млрд доларів у порівнянні з минулим роком. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Президент США Дональд Трамп зазначив, що тільки 5 країн із 29 країн-членів Альянсу виконують свої зобов'язання та витрачають на оборону 2% від свого ВВП. США витрачають найбільше - майже 4% від ВВП.

Критика союзників з боку Трампа і заклик до Росії припинити військове втручання на Донбасі. Як пройшов саміт НАТО

Глава США очікує, що у майбутньому видатки на оборону усіх країн НАТО повинні зрости до 4% їхнього ВВП. ЗМІ повідомляли, що Трамп навіть пригрозив виходом США з НАТО, якщо інші країни не збільшать своїх витрат на оборону.

Трамп запевнив, що за підсумками сьогоднішньої екстреної зустрічі не розглядає можливість виходу Сполучених Штатів зі складу Альянсу.

США мають бути єдиною силою НАТО, яка може запустити "5 статтю"“Витрати різних країн істотно знижувалися, зараз вони будуть зростати. Тільки 5 країн виконують свої зобов'язання, і це змінюється. Їх зобов'язання були 2%, проте під час нашої зустрічі був зроблений істотний прогрес. Всі домовилися істотно підняти рівень своїх внесків. Вони підіймуть їх до рівня, який раніше був немислимим”, - сказав Трамп.

В той же час президент Франції Емануель Макрон повідомив, що згоди збільшити витрати на оборону більше, ніж на 2% від ВВП, від членів Альянсу не було. Він послався на декларацію саміту, яку оприлюднили у середу - 2% ВВП до 2024 року. Також він заперечив, що Трамп колись погрожував вийти з НАТО.

“Президент жодного разу ані в односторонніх, ані в багатосторонніх зустрічах не казав, що планує вийти з НАТО. США мають бути єдиною силою НАТО, яка може запустити 5 статтю [йдеться про колективну оборону] під контролем спеціалістів. Ось чому НАТО не має вдаватися до поганих справ”, - зазначив Макрон.

На фінальній прес-конференції генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що після розмови з Трампом європейські союзники та Канада додатково витратять на оборону 41 млрд доларів.

Після розмови з Трампом Канада та інші країни готові додатково витратити 41 млрд доларів

За його словами, всі члени Альянсу зобов'язалися збільшити свої видатки на оборону.

“Це дозволить США знизити витрати. Сьогодні всі союзники погодилися подвоїти свої зусилля. І це зробить НАТО сильнішими”, - сказав Столтенберг.

Дональд Трамп спеціально зробив штучну кризу на саміті, аби показати себе перед своїми виборцями як ефективного менеджера з розв'язання глобальних проблем, вважає заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков. Збільшити внески від членів Альянсу можна було б без переривання засідань та емоційних твіттів, заявив експерт. Він також додав, що остаточне рішення про підвищення витрат на оборону повинні ухвалити уряди та парламенти країн-членів Альянсу.

Зустрічі президента Порошенка

Президент Петро Порошенко провів зустрічі із президентами США та Франції Дональдом Трампом та Емануелем Макроном. Він повідомив, що з Трампом він говорив про Північній потік-2, просування реформ в країні, а також можливість звільнення в Росії українських політв'язнів. Порошенко зазначив, що члени НАТО бачать підтримку України у сприянні до її вступу до Альянсу. Однак говорити про можливі строки президент відмовився.

12 июля: Самый веселый саммит НАТО

Лідери Північноатлантичного альянсу домовились відкрити переговори про членство з Македонією. Також у НАТО затвердили ініціативу по зміцненню оборони і політики стримування “Чотири тридцятки”.

За підсумками цього року, кількість європейських членів НАТО, які витрачають 2% ВВП на оборону, має збільшитися - їх буде 7. І навіть до 2024 року ці норми виконають лише 14 з них.

Головне

Політика

Вчора, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"
Геополітика

Вчора, 14:50

article_img
Російський Газпромбанк заморозив рахунки венесуельської PDVSA - Reuters
Геополітика

Вчора, 14:09

article_img
На Солсберійському соборі в Англії з'явився російський прапор

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"
Події

Вчора, 19:43

article_img
Джокер Зеленський, похорон марсохода і шановні знавці. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Події

Вчора, 21:01

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування