Країни Балтії вимагатимуть від Росії компенсацію за радянську окупацію

1 коментувати
Міністри юстиції Естонії, Латвії і Литви у Ризі підписали меморандум про співпрацю
Фото: Roman Harak via Flickr

Міністри юстиції Естонії, Латвії і Литви у Ризі підписали меморандум про співпрацю

Міністри юстиції Естонії, Латвії і Литви у Ризі підписали меморандум про співпрацю, у якому узгоджені дії по пред'явленню Росії вимоги про відшкодування шкоди за радянську окупацію

Як повідомляє естонське видання err.ee, в якості першого кроку була узгоджена уніфікація методик оцінки збитків. Потім буде спільно сформульовано вимогу про відшкодування збитків у відповідності з міжнародним правом, і підготовлені юридичні кроки до його пред'явлення.

"Російська Федерація є державою-продовжувачем Радянського Союзу, який окупував країни Балтії. Міністри юстиції країн Балтії вважають, що саме юридична безперервність існування країн Балтії дозволяє висунути таку вимогу. Згідно з міжнародним правом, у разі окупації можна вимагати як відшкодування матеріального збитку, так і вибачення у вигляді сатисфакції", - заявив міністр юстиції Естонії Урмас Рейнсалу.

Як повідомлялося, 9 квітня Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку.

Ініційований Кабінетом міністрів закон визнає комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років в Україні злочинним і проводив політику державного терору.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: