«Нова глава». Косово подало заявку на членство у Раді Європи

12 травня, 17:22
Косово (Фото:mesuttoker/pixabay)

Косово (Фото:mesuttoker/pixabay)

Частково визнане Косово подало заявку на вступ до Ради Європи. Її мають розглянути комітет міністрів та Парламентська асамблея.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Заявку у штаб-квартирі Ради Європи у Страсбурзі подала міністр закордонних справ та діаспори Косово Доніка Гервалла.

Відео дня

«Сьогодні відкривається нова глава для Косово у Раді Європи. Сьогодні розпочинається процедура розгляду нашого запиту, який пройде через різні інстанції Ради Європи, Парламентської асамблеї та Ради міністрів. Косово заслуговує на членство в Раді Європи», — заявила вона.

Також повідомляється, що представник Ради Європи Даніель Хольтген підтвердив отримання заявки. Її має розглянути комітет міністрів, після чого голосуватиме Парламентська асамблея. Для включення Косово до Ради Європи потрібна підтримка 2/3 голосів.

З урахуванням виключення Росії, зараз у ПАРЄ попередньо набирається необхідна кількість голосів делегатів країн, які визнають незалежність Косово.

Косово проголосило незалежність у 2008 році. Її визнали 110 країн світу, зокрема, США та країни Європейського Союзу. Сербія категорично відмовляється визнати незалежність Косово. Україна також не визнає незалежності країни.

Згідно з сербською Конституцією, територія Косово є частиною Республіки Сербія і входить до її складу як Автономний край Косово та Метохія. Проте фактично Косово владою Сербії не контролюється.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X