Корупція в ПАРЄ: провину депутатів вдалось довести завдяки проблемам із перекладом

24 квітня 2018, 10:19
759
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Депутатів-корупціонерів у ПАРЄ допомогли виявити проблеми з перекладом

Зовнішня слідча група, яка розслідувала системний підкуп депутатів ПАРЄ з боку уряду Азербайджану, довела провину кількох фігурантів завдяки проблемам з перекладом.

Як повідомляє Європейська правда, один із фігурантів колишній президент ПАРЄ іспанець Педро Аграмунт погано знає англійську мову, але при цьому він надавав витончено написані документи, коли був доповідачем з питань Азербайджану.

"Коментарі, які Аграмунт надавав до звітів, були написані такою доброю англійською мовою, що було очевидно: їх писав не він", - пригадує один зі свідків.

Крім того, Аграмунт приїздив до Азербайджану за два дні до офіційної делегації.

У звіті також згадується ще один депутат з Іспанії Жорді Шукла, який очолив місію ПАРЄ на виборах в Азербайджані в 2015 році, попри те, що ОБСЄ взагалі відмовилася спостерігати за тими виборами (на той час масові репресії проти опозиції не дозволяли говорити навіть про мінімальний рівень дотримання стандартів).

"Передвиборчу доповідь місії, викладену на семи сторінках і написану досконалою англійською мовою, Шукла підготував протягом 45 хвилин", - розповів один з учасників поїздки.

За його оцінкою, було технічно неможливо так швидко підготувати такий великий документ, до того ж, рівень тексту не відповідав знанням англійської депутатом. Шукла пояснив тоді, що написав документ каталанською мовою, а переклад здійснив колега в Іспанії.

Те саме відбулося після виборів: депутат роздав колегам готовий звіт місії, написаний ідеальною англійською.

Слідча група допитала Шуклу з приводу перекладача і він передав контакти своєї знайомої в Іспанії, яка нібито робила цей переклад.

"У заяві, написаній англійською з помилками, вона підтвердила, що Шукла просив її залишатися на зв’язку, щоби скласти кілька текстів англійською. Працівники ПАРЄ вважають, що заява (місії спостереження за виборами) була підготовлена кимось, хто тісно пов'язаний з Азербайджаном", - йдеться у звіті.

22 квітня слідча група ПАРЄ підтвердила зовнішній вплив на документи та рішення Асамблеї, а також системні дії окремих депутатів всупереч етичним стандартам. Головні обвинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але проблеми не обмежуються однією країною. 

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мікеле Ніколетті порекомендував депутатам, імена яких згадані у звіті про системну корупцію в ПАРЄ, самостійно піти у відставку.

Головне

Компанії/Ринки

Вчора, 08:44

article_img
Опановуємо лоукости. Як конкурують українські та іноземні авіаперевізники
Теніс

Сьогодні, 04:18

article_img
Світоліна вийшла до третього раунду Australian Open
Події

Вчора, 18:29

article_img
Зведення ООС: на Донбасі постраждали десять військовослужбовців

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 08:44

article_img
Опановуємо лоукости. Як конкурують українські та іноземні авіаперевізники
Країни

Вчора, 08:25

article_img
Домашні тигри та приватні літаки. Іран розлючений розкошами "золотої молоді"
Країни

Вчора, 18:06

article_img
Історична поразка. Британські ЗМІ - про долю Мей, країни та Brexit після провалу угоди з ЄС