Корупція в ПАРЄ: провину депутатів вдалось довести завдяки проблемам із перекладом

0 коментувати
Депутатів-корупціонерів у ПАРЄ допомогли виявити проблеми з перекладом
Фото: Council of Europe Parliamentary Assembly via Flickr

Депутатів-корупціонерів у ПАРЄ допомогли виявити проблеми з перекладом

Зовнішня слідча група, яка розслідувала системний підкуп депутатів ПАРЄ з боку уряду Азербайджану, довела провину кількох фігурантів завдяки проблемам з перекладом.

Як повідомляє Європейська правда, один із фігурантів колишній президент ПАРЄ іспанець Педро Аграмунт погано знає англійську мову, але при цьому він надавав витончено написані документи, коли був доповідачем з питань Азербайджану.

"Коментарі, які Аграмунт надавав до звітів, були написані такою доброю англійською мовою, що було очевидно: їх писав не він", - пригадує один зі свідків.

Крім того, Аграмунт приїздив до Азербайджану за два дні до офіційної делегації.

У звіті також згадується ще один депутат з Іспанії Жорді Шукла, який очолив місію ПАРЄ на виборах в Азербайджані в 2015 році, попри те, що ОБСЄ взагалі відмовилася спостерігати за тими виборами (на той час масові репресії проти опозиції не дозволяли говорити навіть про мінімальний рівень дотримання стандартів).

"Передвиборчу доповідь місії, викладену на семи сторінках і написану досконалою англійською мовою, Шукла підготував протягом 45 хвилин", - розповів один з учасників поїздки.

За його оцінкою, було технічно неможливо так швидко підготувати такий великий документ, до того ж, рівень тексту не відповідав знанням англійської депутатом. Шукла пояснив тоді, що написав документ каталанською мовою, а переклад здійснив колега в Іспанії.

Те саме відбулося після виборів: депутат роздав колегам готовий звіт місії, написаний ідеальною англійською.

Слідча група допитала Шуклу з приводу перекладача і він передав контакти своєї знайомої в Іспанії, яка нібито робила цей переклад.

"У заяві, написаній англійською з помилками, вона підтвердила, що Шукла просив її залишатися на зв’язку, щоби скласти кілька текстів англійською. Працівники ПАРЄ вважають, що заява (місії спостереження за виборами) була підготовлена кимось, хто тісно пов'язаний з Азербайджаном", - йдеться у звіті.

22 квітня слідча група ПАРЄ підтвердила зовнішній вплив на документи та рішення Асамблеї, а також системні дії окремих депутатів всупереч етичним стандартам. Головні обвинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але проблеми не обмежуються однією країною. 

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мікеле Ніколетті порекомендував депутатам, імена яких згадані у звіті про системну корупцію в ПАРЄ, самостійно піти у відставку.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: