Корупція в ПАРЄ: Асамблея ухвалила рішення щодо подальших дій

0 коментувати
ПАРЄ ухвалила рішення щодо подальших дій через доповідь про корупцію

ПАРЄ ухвалила рішення щодо подальших дій через доповідь про корупцію

Парламентська асамблея Ради Європи провела термінові дебати щодо звіту Зовнішньої слідчої групи про випадки корупції в ПАРЄ.

Резолюцію з цього приводу підтримали 123 депутати, 9 було проти, 10 утрималися, повідомляє Європейська правда.

Згідно з документом, Асамблея визнає факт системної корупції у її стінах, вітає результати роботи слідчої групи та доручає регламентному комітету розробити зміни до правил та процедур Асамблеї.

Окремо була затверджена поправка про те, що підкуп та незаконний вплив на депутатів вчиняв не лише Азербайджан, якому присвячена доповідь слідчої групи.

Також резолюція вказує національним делегаціям, політичним групам, а також урядам країн-членів вивчити висновки доповіді щодо їх депутатів та прозвітувати до кінця року про подальші дії щодо порушників.

Водночас, щодо окремих положень точилися серйозні суперечки. Частина депутатів були незадоволені тим що документ має "тріумфальну тональність" і пом’якшує серйозність проблем, з якими стикнулася ПАРЄ.

"Нам нема чому аплодувати. Це (викриття системної корупції) – чорні дні для асамблеї", - заявив швейцарець Альфред Геєр.

Однак більшість поправок, які прибирають дану "тріумфальність", були відхилені сесійно залою.

22 квітня слідча група ПАРЄ підтвердила зовнішній вплив на документи та рішення Асамблеї, а також системні дії окремих депутатів всупереч етичним стандартам. Головні обвинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але проблеми не обмежуються однією країною.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мікеле Ніколетті порекомендував депутатам, імена яких згадані у звіті про системну корупцію в ПАРЄ, самостійно піти у відставку.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: