Константинополь відреагував на перші кроки РПЦ щодо розриву відносин із Вселенським патріархом

18 вересня 2018, 14:22
23593
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вселенський патріархат: Сподіваємося, що це поспішне і неканонічне рішення буде скасовано і діалог буде відновлено

Представник Константинопольского патріархату, архієпископ Тельміський Йов прокоментував припинення РПЦ співслужіння з ієрархами Вселенського патріархату через підготовку автокефалії Української церкви.  

За словами архієпископа Йова, РПЦ наважилась на цей крок заради власних політичних амбіцій.

"Заради власних політичних амбіцій вони пішли не тільки на розрив з частиною православної пастви в Україні, але й на розрив зі Вселенським Православ’ям. Це дуже небезпечно, сумно і прикро. Адже це неканонічний шлях, який не служить вилікуванню розколу, але навпаки, сприяє розвитку розколу та схизми", - заявив він в інтерв`ю виданню Главком.

Архієпископ вислови надію, що це поспішне та неканонічне рішення "наших російських братів буде скасовано і діалог буде відновлено".

Він додав, що Вселенський патріархат, "як матір-церква просто зобов’язаний бути зі своїми православними синами і доньками в Україні, які вже майже 30 років постійно просять надати їм канонічний прихисток і допомогти подолати схизму".

Архієписком Йов зазначив, що Україна ніколи не була канонічною територією будь-якої іншої помісної православної церкви, окрім Вселенського патріархату.

"Київська митрополія канонічно й історично, з моменту свого створення за часів перших київських християнських князів Аскольда, Ольги і Володимира і далі понад 700 років, була митрополією у складі Вселенського Патріархату. І навіть після передачі в 1686 році частини Київської кафедри на підросійських територіях в тимчасову опіку (намісництво) московських патріархів, Україна ввесь час лишалась канонічною територією Константинопольської церкви", - наголосив архієпископ.

Раніше, відповідаючи на погрози РПЦ повністю розірвати відносини з Фанаром, архієпископ Йов заявив, що припиняти євхаристичне спілкування потрібно через поважні, догматичні причини, а не через примхи Москви. Також він додав, що Фанар ніколи не давав томосу про автокефалію Московській церкві.

14 вересня РПЦ заявила, що припиняє участь в структурах під верховенством Константинопольського патріархату і припиняє згадувати Вселенського патріарха Варфоломія під час богослужінь на тлі підготовки Фанаром автокефалії Української церкви. Однак у Москві запевнили, що євхаристичне спілкування поки не розриватимуть.

Дивіться також

7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій І призначив у Київ двох екзархів у межах підготовки до надання автокефалії Українській Церкві. Особистими представниками патріарха призначені архієпископ Даниїл Памфілійський з США і єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

Єпископ Константинопольської православної церкви, митрополит Галльський Еммануїл заявив, що призначені до Києва екзархи допоможуть прокласти шлях до автокефалії.

За словами Еммануїла, Константинопольский патріархат, як материнська церква, після глибокого аналізу питання вирішив надати автокефалію Українській православній церкві, і додав, що митрополит Київський канонічно підпорядковувався Вселенському патріарху.

РПЦ висловила різкий протест у зв'язку з призначенням константинопольських екзархів, назвавши це "вторгненням на свою канонічну територію" і пригрозила розривом євхаристичного спілкування.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет очікує створення єдиної помісної церкви в Україні до кінця 2018 року.

В УПЦ МП вже заявили, що не визнають новостворену Українську православну церкву після дарування їй томосу від Вселенського патріарха.

Крім того, Вселенський патріархат опублікував оригінали документів Собору УПЦ 1991 року в підтримку автокефалії. В анотації до публікації зазначено, що документ опублікований на тлі заяв, що нібито українські ієрархи (УПЦ МП - Ред.) ніколи не хотіли автокефалії.

Головне

Політика

Вчора, 19:13

article_img
Тимошенко "ніколи не буде маріонеткою" Коломойського - радник Порошенка
Політика

Вчора, 19:25

article_img
А що це таке? Політконсультант Порошенка заперечує існування "томос-туру"
Компанії/Ринки

Вчора, 11:27

article_img
Обвал авторинку в Європі: продажі падають п'ятий місяць поспіль

Вибір редакції

Політика

Вчора, 15:09

article_img
Владислав Мангер: головні факти біографії підозрюваного в організації вбивства Гандзюк
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко
Політика

Вчора, 13:59

article_img
Президентські дебати на Радіо НВ: Євген Мураєв vs Дмитро Добродомов - відео