Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Комітет ПАРЄ підтримав українські правки до правил накладення санкцій, проросійські пропозиції відхидені

9 жовтня, 11:01
960
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Комітет з питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), який представлятиме у асамблеї проект змін до правил накладання санкцій, підтримав правки до документу, які роблять неможливим "прощення" Росії.

Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент Європейської правди.

Дві правки, які усувають головні ризики документу, були запропоновані групою депутатів ПАРЄ на чолі з представниками України. Натомість, правки, що просувалися групою проросійськи депутатів, були відхилені переважною більшістю голосів.

Це рішення ще має підтвердити пленарна зала, коли розглядатиме резолюцію. Підтримка пропозиції у комітеті суттєво підвищує шанси на успіх голосування за неї.

Головна пропозиція стосується принципу голосування за санкційні рішення. Як відомо, резолюція пропонує підвищити поріг голосування до 2/3 голосів (зараз – 1/2), що суттєво ускладнює накладення санкції на Росію. Натомість, українська поправка залишити правило 1/2 для низки санкцій, включаючи позбавлення росіян права голосу.

Друга пропозиція забороняє брати участь у роботі ПАРЄ парламентарям, обраних на окупованих територіях, зокрема в Криму.

Також комітет рекомендує асамблеї підтримати норму, яка ініціює накладання на Росію додаткових покарань у разі якщо в РФ, уникаючи санкцій, у 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї.

ПАРЄ голосуватиме щодо змін до регламенту, які можуть ускладнити накладення санкцій на РФ, на засіданні 9 жовтня.

Як повідомляли ЗМІ, в останні дні вересня політичні групи ПАРЄ та уряди всіх країн-членів отримали із секретаріату Ради Європи документ зі статусом "не для поширення". У ньому йшлося про "незаконність" санкцій проти Росії. Документ був підготовлений на прохання генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

У описі документу юридичний радник РЄ Йорг Полякевич доводить, що механізм санкцій має бути скасований, бо суперечить духу Статуту РЄ (хоча цей механізм також прописаний саме у Статуті). Полякевич стверджує, що потрібно скасувати право Асамблеї накладати найпотужніші санкції – позбавлення права голосу делегації країн-порушниць.

Верховна Рада ухвалила заяву, згідно з якою, у разі зняття обмежень з російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій, Україна перегляне принципи співпраці з ПАРЄ.

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресії цієї країни проти України. Відтоді російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій.

Санкції ПАРЄ проти Росії не стосуються економіки, однак асамблея стала першим міжнародним органом, членом якого є Росія і який зміг ввести обмеження проти росіян.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися