Комісія ООН заявила, що Ассанж був позбавлений волі без достатніх підстав

0 коментувати
Комісія ООН визнала, що Ассанж був позбавлений волі без достатніх підстав

Комісія ООН визнала, що Ассанж був позбавлений волі без достатніх підстав

Робоча група ООН у справах незаконного позбавлення волі Управління верховного комісара ООН з прав людини визнала, що засновник Wikileaks Джуліан Ассанж був позбавлений волі без достатніх підстав і має право на компенсацію

Про це йдеться в заяві робочої групи, опублікованій 5 лютого.

У повідомленні зазначається, що один із членів робочої групи взяв відвід від участі в її роботі, оскільки є громадянином Австралії та його співвітчизником.

Ще один член робочої групи не погодився, що ситуація з Ассанжем підпадає під мандат робочої групи.

У повідомленні наголошується, що в середині 2010 року шведська прокуратура почала розслідування щодо Ассанжа після скарги на сексуальні домагання.

7 грудня 2010 року він був затриманий у Великобританії на підставі міжнародного ордера на арешт і 10 днів перебував в ізоляції. Після цього ще 550 днів він перебував під домашнім арештом.

Після цього Ассанж попросив притулку в Еквадору на території посольства цієї країни у Лондоні. Еквадор надав йому притулок через побоювання, що після видачі Швеції його видадуть також США, де він зіткнеться із серйозною кримінальною відповідальністю за мирне здійснення своїх свобод.

Від серпня 2012 року Ассанж не може покинути територію посольства, оскільки вхід до посольства охороняється поліцією, яка повинна його заарештувати.

Робоча група ООН визнала, що Ассанж був позбавлений волі без достатніх підстав в порушення статей 9 і 10 Загальної декларації прав людини.

Вона рекомендувала Швеції і Великобританії забезпечити його безпеку і фізичну недоторканність, щоб полегшити здійснення його права на свободу пересування і забезпечити повне здійснення його прав, гарантованих міжнародними нормами із затримання.

Раніше повідомлялося, що засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж, який переховується від переслідування правоохоронних органів Великобританії у посольстві Еквадору в Лондоні, заявив про згоду здатися британській владі, якщо робоча група ООН у справах незаконного позбавлення волі визнає його винним.

Причому засновник WikiLeaks зауважив, що якщо комісія ООН стане на його бік, і в діях Лондона і Стокгольма будуть виявлені ознаки порушення закону, він чекає повернення свого паспорта та припинення спроб арешту.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: