Колишній лідер Каталонії Пучдемон вирішив очолити "уряд у вигнанні"

2 березня 2018, 19:57
283
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Карлес Пучдемон очолить нову "Рада Республіки"

Колишній лідер Каталонії Карлес Пучдемон заявив про плани очолити уряд бунтівного іспанського регіону у вигнанні - "Раду Республіки".

Про це він заявив в інтерв'ю The Guardian на наступний день після того, як запропонував кандидатуру затриманого керівника громадської організації Національна каталонська асамблея Жорді Санчеса на пост президента Женералітату Каталонії.

Пучдемон розповів, що в новій "Раді Республіки" будуть представлені інтереси всіх каталонців: від місцевих громад до громадянського суспільства.

"Це схоже на уряд у вигнанні. Однак не тіньовий. Ми вважаємо за краще працювати в відкриту без погроз або побоювань. Він повинен працювати без втручання іспанського правосуддя або поліції. Цей кабінет або уряд повинні представляти... нашу політичну реальність", - сказав екс-лідер Каталонії, перебуваючи в бігах в Бельгії.

Він наголосив, що "уряд у вигнанні" перейде від старої системи правління "уряд для народу" до нової системи "уряд з народом".

"Раду Республіки" повинен очолити сам Пучдемон. За його словами, перемога сепаратистських партій на дострокових виборах у грудні забезпечила йому необхідну легітимність.

Нагадаємо, що 1 березня колишній лідер Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що відмовляється брати участь у виборах президента Женералітату Каталонії, і висунув на цю посаду затриманого керівника громадської організації Національна каталонська асамблея Жорді Санчеса.

Карлес Пучдемон після відсторонення з посади іспанською владою знаходиться в Брюсселі. Прокуратура Іспанії домоглася загальноєвропейського ордеру на арешт Пучдемона, проте жодна країна не виконала вимогу Іспанії. На батьківщині йому загрожує ув'язнення терміном до 30 років за заколот проти центрального уряду.

У жовтні 2017 року парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

У відповідь на це Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.

Головне

Геополітика

Сьогодні, 01:44

article_img
Трамп назвав кандидата в постпреди ООН
Теніс

Вчора, 20:40

article_img
Світоліна втратила можливість виграти третій поспіль турнір у Дубаї
Країни

Вчора, 12:35

article_img
У Німеччині конфісковане майно на 50 млн євро у справі "Російської пральні"

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 07:10

article_img
Сестри Кім Кардаш'ян. Естетична медицина в Україні перетворилася на масове захоплення
Політика

Вчора, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського
Авто

Сьогодні, 07:02

article_img
Я з лісу вийшов. Тест-драйв Renault Duster