Кокаїн у російському посольстві в Аргентині: що про це відомо і до чого тут глава Радбезу Росії

26 лютого 2018, 18:27
3489
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Валізи з майже 400 кг кокаїну знайшли в школі при російському посольстві

22 лютого 2018 року стало відомо, що на території російського посольства в Аргентині виявили майже 400 кг кокаїну. Правда, це сталося ще в грудні 2016 року, але тоді інформація була засекречена.

НВ розповідає, що офіційно заявляють про таємну операцію з затримання причетних до контрабанди кокаїну, в якій замішано російське посольство, і що про неї пишуть ЗМІ.

Заява міністра національної безпеки Аргентини

В Аргентині про хід таємної операції та її успішне завершення розповіла на прес-конференції міністр національної безпеки Патрисія Буллріч.

За її словами, точна маса партії наркотику становила 389 кг, а вартість – понад 50 млн євро.

Буллріч повідомила, що кокаїн виявив один із співробітників російського посольства на території школи при посольстві в місті Буенос-Айресі. Він був у 12 заклеєних клейкою стрічкою валізах. У той же день (13 грудня 2016 року – ред.) Про знайдені валізи заявив до Міністерства національної безпеки російський посол в Аргентині Віктор Коронеллі.

Після цього, о 2 годині ночі до школи приїхав загін Національної жандармерії Аргентини, отримав від посла ключ від чорного ходу, оглянув валізи і повідомив, що в них кокаїн.

Наступний етап операції відбувся тільки через рік. У грудні 2017 року кокаїн замінили на борошно і "як дипломатичний багаж на російському урядовому літаку" відправили до Росії в супроводі трьох аргентинських митників.

Через кілька днів після прибуття цього вантажу в Москву по нього прийшли Володимир Калмиков та Іштімір Худжамов. Їх затримала російська поліція.

21 лютого в Аргентині затримали офіцера поліції Буенос-Айреса Івана Близнюка і механіка Олександра Чикало, які доставляли вантаж в аеропорт.

22 лютого в своїй московській квартирі було заарештовано колишнього бухгалтера посольства Росії в Буенос-Айресі Алі Аб'янова.

Ще одного фігуранта справи, якого Буллріч назвала "пан К.", оголосили в розшук. Повідомлялося, що він проживає в Німеччині. ЗМІ писали, що його звуть Андрій Ковальчук, він – бізнесмен, який торгує дорогими товарами, такими як алкоголь, кава, сигари, і саме він очолював угруповання.

Що заявили в Росії

23 лютого поява інформації про знайдений в російському посольстві в Аргентині кокаїн прокоментували в Міністерстві закордонних справ Росії.

Представниця МЗС РФ Марія Захарова на своїй сторінці в Facebook заявила, що мала місце спільна спецоперація правоохоронців Росії та Аргентини щодо припинення каналу постачання великої партії кокаїну в Європу.

Як пише Захарова, вантаж із кокаїном, який знайшли на території школи, належав "співробітнику технічного складу установи, який закінчив на той час відрядження за строковим трудовим договором".

Захарова не стала повідомляти інших деталей, зазначивши лише "високу ступінь ефективності взаємодії, встановленої в ході проведення цієї операції між російськими й аргентинськими правоохоронними органами", зокрема з Міністерством безпеки Аргентини і з Патрисією Буллріч особисто.

"Що стосується виявлених у ЗМІ спекуляцій про те, що зазначений вантаж міг бути направлений із задіянням дипломатичних каналів, то хотіли б відзначити, що така постановка питання показує незнання механізму і порядку направлення диппошти, вміст якої визначається, зрозуміло, не технічним персоналом представництва", – заявила представниця російського МЗС, додавши, що успіх операції був забезпечений ефективними діями російського посла і дипломатичного персоналу.

26 лютого російські ЗМІ повідомили про арешт Тверським судом Москви трьох фігурантів цієї справи – Володимира Калмикова, Іштіміра Худжамова і Алі Аб'янова. Оголошеного в розшук Андрія Ковальчука було заарештовано заочно.

Чому пишуть про зв'язок із цією справою глави Радбезу Росії

Про те, що глава російського Радбезу Микола Патрушев може мати стосунок до аргентино-російської операції, написав The Telegraph із посиланням на неназване джерело.

Видання підкреслює, що одночасно з її проведенням Микола Патрушев прибув до Аргентини з офіційною метою зустрітися з президентом Маурісіо Макрі і підписати меморандум про взаєморозуміння.

Але, за даними журналістів, у Патрушева була також неофіційна мета – на його літаку 9 грудня 2017 року доставили в Москву валізи з борошном, на яке замінили кокаїн.

У той же час, журналіст Костянтин Еггерт пише в колонці для DW, що візит Патрушева до Буенос-Айреса свідчить про те, що насправді аргентинці проінформували посла про результати свого розслідування і запропонували йому представити все так, ніби розкриття злочину ініціювали самі росіяни.

"Причини цього цілком прагматичні. Відносини Москви і Буенос-Айреса дуже хороші, і адміністрація президента Маурісіо Макрі, рятуючи обличчя офіційної Росії, без сумніву, заробила собі чимало очок в очах Кремля", – пише Еггерт. Журналіст припустив, що Патрушев "приїжджав гасити скандал і вибачатися перед аргентинцями".

НВ

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект