Климпуш-Цинцадзе розповіла, в яких аспектах Угорщина блокує співробітництво України з НАТО

3 квітня, 19:35
231
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Угорщина не може заблокувати всіх напрямків співпраці України з НАТО - Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла в ефірі Радіо НВ, що Угорщина не може повністю заблокувати співпрацю України з НАТО.

За її словами, Угорщина блокує зустрічі Комісії Україна-НАТО на високому рівні, але зустрічі на рівні послів відбуваються.

"На жаль, Угорщина і далі активно блокує проведення засідань комісії Україна-НАТО на рівні міністрів - як міністрів закордонних справ, так і міністрів оборони. І навіть погрожує заблокувати проведення такого засідання на рівні глав держав та урядів під час саміту НАТО, який відбудеться в липні цього року у Брюсселі. Але не блокує проведення засідань комісії на рівні послів", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

Вона також зазначила, що Угорщина не може заблокувати всіх напрямків співпраці України з НАТО, які існують в рамках трастових фондів, виконання річної національної програми під егідою комісії Україна-НАТО, роботи різних військових груп підтримки через різні програми, зокрема, Наука заради миру, програми професійного розвитку та інших програм взаємодії України з Альянсом.

Крім того, віце-прем'єр висловила надію, що до липня, коли має відбутися саміт НАТО, Угорщина відмовиться від блокування засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і президент Петро Порошенко все-таки зможе взяти в ньому участь.

Нагадаємо, 20 березня український посол при НАТО Вадим Пристайко заявив, що незважаючи на загрозу проведення засідання комісії Україна-НАТО Петро Порошенко візьме участь у липневому саміті НАТО.

"Що стосується саміту, президент (Петро Порошенко) все одно відвідає Брюссель, оскільки, крім комісії Україна - НАТО, існують й інші зустрічі, на які президент уже запрошений", - заявив посол.

Напередодні цієї заяви міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина буде продовжувати блокувати європейські та євроатлантичні прагнення України.

"Угорщина не має інших інструментів, крім як блокувати міжнародні, європейські та євроатлантичні прагнення України. Відповідно, Угорщина також не підтримуватиме проведення зустрічі міністрів оборони ЄС-Україна, запланованої на квітень, і саміту НАТО-Україна, запланованого цього літа", - сказав голова угорського МЗС.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:01

article_img
Держдеп США схвалив продаж Туреччині ракетних комплексів Patriot

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися