«Розпорошити увагу США». Чому ескалація навколо Тайваню може бути частиною спільного плану Росії та Китаю — інтерв'ю з Рахманіним

Сі Цзіньпін, голова Китайської Народної Республіки (Фото:Selim Chtayti/Pool via REUTERS)
Сергій Рахманін, народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, розповів Радіо НВ, що ескалація навколо Тайваню може бути частиною спільного плану РФ та Китаю.
— Президент Володимир Зеленський попросив Йенса Столтенберга про більшу кількість важкої зброї від держав Альянсу. Якщо є така інформація у народних депутатів, чи можна оцінити цю динаміку? Чи простежується тенденція до збільшення постачань?
— Складне запитання, поясню чому: тому що є певний графік, є певні пріоритети та перелік найменувань видів озброєння, які мають постачатися Україні, але цей графік, перелік пріоритетів є таємним. Він не підлягає оприлюдненню, відповідно, дуже важко буде коментувати, наскільки він виконується чи не виконується. Я би сказав так, що на тлі достатньо успішних дій українських ЗС і в першу чергу, мається на увазі для наших західних партнерів, на тлі успішного застосування тих видів озброєнь, які нам надають, якість певних виробів, складних, дорогих, збільшується.
В якісному вимірі озброєння постачається, тобто збільшується специфікація, класифікація видів озброєння, які нам надаються. Якщо говорити про кількість, звісно, ця кількість для нас є незадовільною, на це, на жаль, є і суб'єктивні, і об'єктивні причини. Під об'єктивними причинами я розумію дуже просту річ: насправді переважна більшість країн-членів Альянсу, в першу чергу вони постачають нам зброю, озброєння, боєприпаси, вони не готувалися до великих війн, не планували участі в масштабних війнах. І на озброєнні у них не так багато тих видів озброєння, яких ми потребуємо.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.