Китай охарактеризував розширення американо-філіппінських воєнних відносин "мисленням Холодної війни"

0 коментувати
Китай претендує на багаті енергоресурсами та важливі для транзитних перевезень території в акваторії Південно-Китайського моря, США і Філіппіни проти
Фото: thediplomat.com

Китай претендує на багаті енергоресурсами та важливі для транзитних перевезень території в акваторії Південно-Китайського моря, США і Філіппіни проти

В Міністерстві оборони Китаю заявили, що поглиблення воєнної співпраці між Філіппінами та США, включно із спільним патрулюванням в Південно-Китайському морі, нагадує "мислення часів Холодної війни". Про це повідомляє Reuters

"Поглиблення американо-філіппінського воєнного співробітництва є виявом мислення часів Холодної війни та не сприяє миру та стабільності в регіоні", - заявили в міністерстві оборони Китаю після заяв американської сторони про нарощування своєї військової присутності на Філіппінах.

Китай претендує на більшу частину акваторії Південно-Китайського моря, в якому сума корабельних торговельних перевезень сягає 5 трильйонів доларів щорічно. На спірні території претендують також Бруней, Малайзія, Філіппіни, Тайвань і В'єтнам.

Інші країни висловлюють занепокоєність агресивними діями Китаю, який створює штучні острови на спірних територіях і завозить туди озброєння.

Китайське воєнне міністерство назвало спільні американо-філіппінські патрулі "сприяючими мілітаризації регіону", та зазначило, що двостороннє співробітництво ущемляє інтереси третіх осіб.

"Китайська армія буде пильно спостерігати за подальшим розвитком подій, і рішуче захистить територіальний суверенітет Китаю, його морські права та інтереси", - зазначили в міністерстві.

Нагадаємо, 12 квітня Китай піддав різкій критиці спільну заяву G7 щодо спірних морських територій.

На початку березня США прийняли рішення направити в Південно-Китайське море одну з авіаносних ударних груп своїх ВМС.

Раніше в лютому Китай розмістив ракетне озброєння на одному з Парацельських островів, на які претендує В'єтнам, але які де-факто контролюються й освоюються Китаєм.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: