Київ звинуватив Москву в цілеспрямованому знищенні Бібліотеки української літератури

0 коментувати
Бібліотека Української літератури у москві зазнає утисків
Фото: В.С.Билецкий/wikipedia.org

Бібліотека Української літератури у москві зазнає утисків

МЗС України звинуватило Росію у цілеспрямованому знищенні Бібліотеки української літератури у Москві

Про це йдеться у заяві  відомства у зв’язку з рішенням уряду Москви про передачу фондів бібліотеки з метою створення "центру слов’янських культур".

У документі наголошено на унікальності книжкового зібрання бібліотеки, формування якого протягом десятиліть відбувалося за активною участю українських освітніх, бібліотечних, наукових установ, видавництв, української громади Росії.

"Вважаємо неприпустимими будь-які трансформації цього закладу", - сказано в заяві.

У зв’язку із зазначеним МЗС України висловило протест російській стороні, привернувши увагу до необхідності виконання нею зобов’язань відповідно до Рамкової конвенції про захист національних меншин від 1 лютого 1995 року, а також інших багатосторонніх та двосторонніх міжнародних договорів, учасницею яких є Російська Федерація, зокрема, щодо забезпечення захисту етнічної, мовної, культурної самобутності однієї з найчисельніших в Росії нацменшин.

МЗС України закликало російську сторону зберегти бібліотеку як культурний осередок багатомільйонної української громади.

"Створивши належні умови для вільної реалізації прав всіх нацменшин в Україні, розраховуємо на цивілізоване ставлення до українства за кордоном. Очікуємо, що світові правозахисні структури дадуть належну оцінку спробам знищення єдиного в Росії державного закладу української національної меншини", - сказано в заяві.

Нагадаємо, 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві пройшли обшуки, а потім її директор Наталія Шаріна була затримана. За версією Слідчого комітету РФ, в 2011-2015 роках Шаріна поширювала книги українського націоналіста Дмитра Корчинського, які в Росії визнані екстремістськими матеріалами. Шаріна своєї провини не визнає.

У середині листопада правозахисний центр Меморіал визнав Наталію Шаріну політв'язнем.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: