Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Канада: Польський закон про "бандерівську ідеологію" загрожує свободі слова

2 лютого, 22:57
655
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фріланд: Має бути відкрита дискусія

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд закликала Польщу забезпечити відкритість дискусій про жахи нацистських таборів смерті.

Загалом Канада висловила стурбованість у зв'язку з прийняттям польським парламентом закону про Інститут національної пам'яті

Про це глава канадського зовнішньополітичного відомства написала у Twitter.

"Канада стурбована можливим впливом на свободу слова польського законопроекту про співучасть у Голокості. Ми закликаємо Польщу поважати наукові знання і забезпечити відкритість дискусій і освіти про жахи нацистських таборів смерті", - написала Христя Фріланд.

Водночас прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що зміни до закону про Інститут національної пам’яті не обмежують свободу слова.

Нагадаємо, 1 лютого верхня і нижня палати парламенту Польщі прийняли закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені".

Цей закон передбачає штрафи і терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, вводяться штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

Зміни до цього законопроекту також призвели до дипломатичного скандалу між Польщею та Ізраїлем. Спротив Єрусалиму викликала норма цього закону, яка забороняє критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни.

У ОБСЄ закликали президента Польщі ветувати закон, тому що він обмежує свободи вираження думок.

Як відреагували в Україні та світі на польський закон про заборону "бандерівської ідеології"

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися