Їх розділяє паралель. Коротка історія протистояння і відносин двох Корей

27 квітня 2018, 07:35
2045
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Демілітаризована зона, яка розділяє Корейський півострів на дві частини

Сьогоднi - день першої за десятиліття зустрічі глав КНДР і Південної Кореї, Кім Чен Ина і Мун Чже Іна.. Також найближчими днями північнокорейський лідер має зустрітися з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Останній вже зробив заяву про те, що Кім Чен Ин "дуже відкрита" та "порядна" людина.

До історичної події ми вирішили згадати основні події у відносинах Північної і Південної Кореї.

Початок поділу країни

Демілітаризована зона, яка розділяє Корейський півострів на дві частини і є фактичним кордоном між КНДР і Південною Кореєю. Фото: EPA

Після закінчення Другої світової війни в 1945 році, Корея, яка з 1910 року була колонією Японії, яка програла війну, розділилася на дві частини по так званій 38-й паралелі, Північ країни перебував під впливом Радянського союзу, а Південь - під впливом США.

У 1948 році на Корейському півострові утворюються дві держави: Корейська Народно-Демократична Республіка і Республіка Корея, на півночі і півдні Кореї відповідно.

25 червня 1950 року зі вторгнення загонів КНДР на територію Республіки Корея починається Корейська війна, яка де-факто закінчується 27 липня 1953 року з підписанням Корейської угоди про перемир'я і створення буферної зони між державами, що проходить по 38-й паралелі, і має назву Демілітаризованої зони. Однак фактично країни досі перебувають в стані війни.

Перші спроби діалогу

Возз'єднані дочка та батько вперше з початку Корейської війни. Фото: EPA

З серпня 1971 року між двома країнами починаються перші з початку Корейської війни спроби налагодити діалог. 4 липня 1972 року КНДР і Південна Корея узгоджують Три Принципи Возз'єднання корейського народу, які припускають можливість поступового мирного возз'єднання без втручання інших країн, незважаючи на жорсткі ідеологічні розбіжності.

Однак відлига, що почалась у відносинах між Північчю і Півднем, порушується 9 жовтня 1983 року, коли три офіцери КНДР проникли в столицю Бірми, де зробили спробу підірвати урядову делегацію Південної Кореї на чолі з президентом Чон Ду Хваном. В результаті атаки загинуло понад 20 осіб, серед яких чотири південнокорейських міністра. Президент Республіки Корея залишився живий через те, що прибув на місце вибуху на пару хвилин пізніше.

Ядерне питання і друга "відлига"

Фото: EPA

У січні 1992 року КНДР і Південна Корея підписують декларацію про звільнення півострова від ядерної зброї. Країни домовляються не виробляти, отримувати, зберігати і розміщувати зброю з ядерними зарядами, а також погоджуються на проведення взаємних перевірок на предмет дотримання умов договору.

15 червня 2000 року відбувається історичний міжкорейський саміт за участю президента Південної Кореї Кім Де Чжун і північнокорейського лідера Кім Чен Іра, який привів до відлиги у відносинах між країнами і налагодженню торгівлі. Через місяць країни проводять взаємне возз'єднання корейських сімей, розділених в результаті Корейської війни.

У грудні 2002 року Північна Корея заявляє про відновлення розробки ядерної зброї в Йонбені і висилку звідти незалежних інспекторів ООН. У травні наступного року КНДР в односторонньому порядку розриває угоду з Південною Кореєю про звільнення півострова від ядерної зброї.

У 2003 році в Пекіні проходить саміт за участю США, Китаю, Північної і Південної Кореї, Японії і Росії щодо досягнення взаєморозуміння з Пхеньяном щодо ядерного питання, який зазнає невдачі. Через два роки, вперше за історію Північної Кореї, Пхеньян робить заяву про те, що країна розробляє ядерну зброю для оборони від агресії Америки. 9 жовтня 2006 року відбулося перше успішне північнокорейське випробування ядерної зброї, яке спричинило велику кількість санкцій з боку багатьох країн.

Сучасні відносини

Фото: EPA

5 січня 2018 року влада КНДР і Південної Кореї домовилися провести переговори на високому рівні для обговорення "потенційної участі Пхеньяна в зимових Олімпійських іграх та шляхів поліпшення відносин". В результаті північнокорейські атлети взяли участь в Олімпіаді-2018.

У квітні Північна Корея оголосила про заморожування ядерних випробувань. "З 21 квітня Північна Корея припинить ядерні випробування і запуски міжконтинентальних балістичних ракет", - заявив лідер Північної Кореї Кім Чен Ин.

На 27 квітня намічений перший за 10 років саміт між лідерами КНДР і Південної Кореї. Робочі переговори між делегаціями двох країн стартували у прикордонному селі Пханмунджом.

Також найближчим часом лідер КНДР Кім Чен Ин має зустрітися з президентом США Дональдом Трампом. Це стане першою в історії зустріччю лідерів США та Північної Кореї, на ньому лідери країн обговорять можливість денуклеаризації КНДР на взаємовигідних умовах.

Головне

Події

Вчора, 18:10

article_img
На Донбасі загинув боєць Об’єднаних сил
Гаджети

Вчора, 20:00

article_img
Тільки в профіль. Якими будуть нові iPhone 2019
Політика

Вчора, 19:03

article_img
Припустився помилки. Гнап розповів про репутаційні втрати після скандалу з коштами для військових

Вибір редакції

Країни

Вчора, 20:35

article_img
Ближче до зірок. Як буде виглядати перший в світі космічний готель за $790 тисяч на добу
Інновації

Вчора, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Події

Вчора, 21:00

article_img
П'ять років потому. Як в Україні вшановують жертв найзапекліших сутичок під час Революції Гідності