Європол розповів про величезні злочинні мережі, які заробляють мільярди на нелегальній міграції

0 коментувати
У нелегальному бізнесі з доставки мігрантів в країни Заходу замішано більше 40 тис. учасників злочинних мереж

У нелегальному бізнесі з доставки мігрантів в країни Заходу замішано більше 40 тис. учасників злочинних мереж

Правоохоронці країн ЄС вважають, що нелегальна доставка мігрантів в Європу є стрімко зростаючим мультимільярдним бізнесом, цитує Инопресса статтю в Financial Times

Зокрема, Європол вважає, що в нелегальному бізнесі з доставки мігрантів в країни Заходу замішано більше 40 тис. учасників злочинних мереж. За даними поліцейської служби Євросоюзу (наведеними у доповіді "Нелегальна доставка мігрантів в ЄС") понад 90% із 1 млн з гаком нелегалів, які в'їхали до Європи в 2015 році, скористалися послугами злочинних мереж та їх ділових партнерів.

У документі чітко розмежовуються міграційна криза і тероризм на європейській території. Хоча в окремих випадках підозрювані в тероризмі потрапили в Європу шляхами, якими користуються мігранти, "члени терористичних угруповань або громадяни ЄС, які є іноземними бойовиками і повертаються в свої країни...зазвичай не користуються послугами, які пропонують мережі нелегальної доставки мігрантів".

У доповіді Європолу описано широкий спектр злочинного бізнесу, який виріс навколо міграційної кризи. Тут і підробка документів, підкуп правоохоронців, сексуальна експлуатація неповнолітніх, які подорожують без супроводу дорослих, примусова праця, коли мігранти відпрацьовують борги контрабандистам.

"Тільки за 2015 рік оборот злочинних мереж, причетних до нелегальної доставки мігрантів, склав, як вважається, від 3 до 5 млрд євро. Якщо в новому році масштаби поточної міграційної кризи збережуться, оборот збільшиться в 2-3 рази", - сказано в доповіді Європолу.

У той же час, згідно з прогнозом у майбутньому ще більше нелегальних мігрантів буде прибувати по повітрю: це порівняно дорогий спосіб, але вважається, що він безпечніший, а шанси на успіх великі.

Раніше, глава Європолу Рон Уейнрайт заявив, що контрабанда біженців перетворилася на багатомільярдний бізнес, який за масштабами поступається лише наркотрафіку.

За даними ООН, в 2015 році в Європу на човнах прибули близько мільйона біженців, з них більше половини - мігранти з Сирії.

Раніше управління верховного комісара ООН у справах біженців повідомило, що в 2015 році кількість вимушено переміщених осіб у світі перевищить 60 мільйонів, що є рекордним показником.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: