Європейський суд об'єднав позови проти Росії щодо Донбасу та Криму в дві великі справи

0 коментувати
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Європейський суд з прав людини задовольнив клопотання України та об’єднав чотири провадження щодо порушення Росією Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у два великих - щодо Криму та Донбасу, та залишив окремим провадження щодо вивозу дітей з Донбасу в РФ.

Про це повідомив заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.

"Отже, замість п’яти справ Україна проти РФ залишилось три (заява щодо вивозу дітей з Донбасу в РФ залишилась в самостійному провадженні). І не кажіть, що на обіцяне три роки чекають: ми на це рішення чекали тільки 1,5 року - з жовтня 2016 року", - заявив він.

Дивіться також

Нагадаємо, що Україна раніше подала до ЄСПЛ п’ять позовів проти Росії щодо порушень Європейської конвенції з прав людини з боку Росії та контрольованих нею збройних груп. Заяви подано за кількома статтями, серед яких стаття 2 (право на життя), стаття 3 (заборона катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження), стаття 5 (право на свободу та безпеку), стаття 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Також в ЄСПЛ є близько 100 індивідуальних позовів від громадян щодо подій на Донбасі. Зокрема, суд визнав, що Україна не контролює цю територію, і це створює об'єктивні перешкоди для національних органів.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: