Європарламент зробив заяву про повернення Криму і антиросійські санкції

7 коментувати
Санкції повинні тривати до повної реінтеграції Криму в правову систему України

Санкції повинні тривати до повної реінтеграції Криму в правову систему України

Європейський парламент 4 лютого ухвалив резолюцію, в якій пов'язав зняття з Росії європейскьких санкцій  з відновленням контролю України над Кримом, передає Інтерфакс-Україна

Зокрема, парламентарі нагадали, що ЄС вважає приєднання Криму до Росії незаконним, засуджує його, і країни союзу продовжать політику невизнання "анексії Криму" та підтримки територіальної цілісності України.

"Відновлення контролю України над півостровом є однією з умов, необхідних для відновлення співпраці з Російською Федерацією, в тому числі призупинення відповідних санкцій", - підкреслюється в резолюції.

Крім того, Європарламент засудив порушення прав людини в Криму, в першу чергу кримських татар, "жорсткі обмеження свободи вираження думок та мирних зібрань" на території Криму.

При цьому, Росія, несе відповідальність за безпеку населення, дотримання прав людини, культурних і релігійних прав корінних татар та інших меншин Криму, за підтримання правопорядку на півострові.

У зв'язку з цим, парламентарії закликали російську "владу" в Криму ефективно і неупереджено розслідувати всі випадки порушення прав людини, в тому числі зникнення людей і застосування тортур. Надавати безперешкодний доступ у Крим представникам міжнародних організацій і незалежних експертів ОБСЄ, ООН, Ради Європи, а також будь-яких правозахисних НКО і новинних ЗМІ.

Євродепутати вітали візит у Крим спецпредставника генсека Ради Європи і очікують на його оцінку ситуації та висновки.

Також, підтверджена підтримка заборони імпорту з Криму в ЄС товарів без сертифіката українського походження, а також обмеження експорту в Крим окремих видів товарів і технологій, інвестицій, торгівлі та послуг.

У резолюції в негативному ключі згадується "мілітаризація Кримського півострова", а також "загроза Росії розмістити в Криму ядерну зброю".

Крім того зазначається, що ЄП вітає ініціативу України про створення міжнародного механізму переговорів по відновленню українського суверенітету над Кримом у форматі Женева плюс. Таким чином, ЄС закликає Росію розпочати переговори з Україною та іншими сторонами по деокупації Криму.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: