Європарламент закликає ЄС відмовитись від Північного потоку-2

21 січня 2016, 16:24
Депутати Європарламенту у прийнятій 21 січня резолюції закликали держави-члени ЄС відмовитись від будівництва газопроводів в обхід України, зокрема, російського газопроводу Північний потік-2

У документі євродепутати привітали "активну підтримку і солідарність в енергетичній сфері, які дозволили відновити постачання російського газу в Україну взимку 2015-2016 років", повідомляє Європейська правда.

Відео дня

У резолюції ЄП закликає держави-члени повною мірою використовувати транзитний потенціал України та активізувати співробітництво задля забезпечення енергопостачання ЄС і України.

У документ також наголошується на необхідності "уникнути будівництва нових трубопроводів в обхід України, зокрема Північного потоку-2 – проекту з доставки російського газу в Європу".

Депутати ЄП також підкреслили, що будівництво Північного потоку-2 може виявитися згубним для стратегії ЄС щодо диверсифікації джерел енергії.

Крім того, Європарламенті підтримали зусилля Євросоюзу щодо інтеграції енергетичного ринку України до енергетичного співтовариства.

Нагадаємо, 7 грудня Україна попросила Єврокомісію заблокувати реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

Секретаріат Енергетичного співтовариства направив Європейській комісії скаргу, подану НАК Нафтогаз України, щодо проекту будівництва другої черги газопроводу Nord Stream.

11 січня російський газовий монополіст Газпром вирішив скасувати тендери на будівництво магістрального газопроводу Північний потік-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X