Європарламент ухвалив резолюцію щодо ситуації з біженцями, критикуючи порушення їхніх прав

0 коментувати
Європарламентарі відзначили, що повинен бути забезпечений

Європарламентарі відзначили, що повинен бути забезпечений "мінімально необхідний рівень громадянських, економічних, культурних і соціальних прав біженців

Депутати Європарламенту прийняли резолюцію, яка не має обов'язкової сили і присвячена аналізу ситуації з фундаментальними правами людини в Євросоюзі в 2013-2014 роках, повідомляє DW

У документі, зокрема, висловлюється заклопотаність тим, що в світлі нинішнього напливу біженців, на території об'єднаної Європи можуть порушуватися основні громадянські права шукачів притулку. Як приклад називається застосування загороджень з колючого дроту і інші "заходи стримування" щодо мігрантів, а також прийняття поспішних рішень про їх видворення.

Євросоюз і держави, що до нього входять, повинні поставити солідарність і повагу до фундаментальних прав мігрантів та шукачів притулку у главу політики щодо міграції, наголошується в резолюції. Депутати висловилися за створення ефективної та гармонійної системи надання притулку "з метою справедливого розподілу прохачів притулку між державами - членами ЄС". Наголошується також на необхідності вжити енергійних заходів, щоб уникнути нових трагедій в Середземному морі.

Водночас депутати висловили побоювання з приводу того, що бюджетні обмеження негативно впливають на суворе дотримання економічних, громадських, соціальних і культурних прав громадян ЄС. При визначенні та здійсненні заходів щодо подолання кризових явищ у фінансовій та економічній сфері, а також при скороченні бюджету інститути ЄС і держави-члени повинні проводити оцінку цього впливу на основні права людини.

Європарламентарі відзначили, що повинен бути забезпечений "мінімально необхідний рівень громадянських, економічних, культурних та соціальних прав", зокрема для найбільш вразливих та соціально незахищених верств населення.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: