Єврокомісія запропонувала нову стратегію вирішення міграційної кризи

1 коментувати
Нинішня міграційна криза є найбільшою у Європі з часів Другої світової війни

Нинішня міграційна криза є найбільшою у Європі з часів Другої світової війни

Перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс презентував новий план ЄС з усунення глибоких причин міграції - "migration compact"

Документ був спільно розроблений ним і головою європейської дипломатії Федерікою Могеріні та вже ухвалений Єврокомісією, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з планом, Євросоюз має посилити роботу з країнами, з яких і через які проходять потоки мігрантів, щоб успішно протистояти міграційному виклику в довгостроковій перспективі.

Єврокомісар повідомив, що передбачається використовувати "поєднання позитивних і негативних стимулів". Це означає, що на країни, які захочуть активно співпрацювати з ЄС, очікує компенсація. А державам, які відмовляться від такого співробітництва, Євросоюз погрожує "наслідками". Може йтися про заходи європейської політики торгівлі та розвитку щодо цих країн.

Оперативними цілями такого підходу, сказав Тіммерманс, є порятунок життів тих, хто ризикує перетинати Середземне море, збільшення повернень тих, хто не має права на притулок в ЄС, і створення умов для мігрантів і біженців, щоб вони могли залишатися ближче до своїх будинків, а не пускатися в небезпечні подорожі.

Крім того, після перекриття каналів незаконної імміграції, Євросоюз повинен відкрити двері для легальної міграції тим, хто хотів би перебратися в Європу.

Він зазначив, що цей пакт передбачає роботу з низкою пріоритетних країн: Йорданією, Ліваном, Нігером, Нігерією, Сенегалом, Малі та Ефіопією. Буде посилена робота на цьому напрямку з Лівією і Тунісом.

Акцент передбачається зробити на покращенні управління кордонами та потоками біженців на місцях. Це вимагатиме адекватного фінансування. Євросоюз негайно виділить в рамках цільового фонду для Африки 500 млн євро. За словами Тіммерманса, йдеться не про додаткові кошти, а про краще розпорядження тими, якими володіють зараз ЄС і держави-члени. Він закликав об'єднати зусилля, щоб забезпечити 8 млрд євро на підтримку цього пакту протягом найближчих 5 років.

У більш довгостроковій перспективі ЄС повинен буде працювати над тим, щоб створювати в державах походження міграції умови, що дозволяють людям не покидати свої країни. Для цього краще використовувати фонди розвитку, і необхідно робити акцент на приватних інвесторів.

Тіммерманс підкреслив важливість об'єднання країн ЄС в цьому питанні.


Нагадаємо, 8 березня Євросоюз і Туреччина узгодили на саміті в Бельгії основні принципи рішення міграційної проблеми. Згідно з цією домовленістю, Анкара отримувала від ЄС 3 мільярди євро для розміщення мігрантів і зобов'язалася повернути на свою територію біженців з Греції та інших європейських країн. В обмін на сприяння у вирішенні міграційного кризи Туреччина зажадала ввести безвізовий режим для короткострокових поїздок до ЄС своїх громадян. Крім того, турецька влада наполягла на відновлення переговорів щодо інтеграції країни в Європейський союз.

Європейська міграційна криза виникла на початку 2015 року у зв'язку з багаторазовим збільшенням потоку біженців та нелегальних мігрантів в Європейський союз з країн Північної Африки, Близького Сходу і Південної Азії і неготовністю ЄС до їх прийому і розподілу.

Ця міграційна криза є найбільшою у Європі з часів Другої світової війни. З січня по вересень 2015 року в державах - членах ЄС було зареєстровано понад 700 тис. людей, що шукають притулок.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: