Єврокомісія підтримала висунуті Туском пропозиції щодо угоди з Великою Британією про її членство в ЄС

0 коментувати
Юнкер підтримав пропозиції Туска

Юнкер підтримав пропозиції Туска

Єврокомісія підтримує пропозиції, висунуті 2 лютого головою Європейської Ради Дональдом Туском у відповідь на вимоги Великої Британії про реформування Євросоюзу

Про це заявив 3 лютого голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми завжди заявляли, що хочемо, щоб Велика Британія залишилася в Європейському союзі на справедливій основі. Потрібно, щоб це було справедливо для Великої Британії і для інших партнерів, а також для Європейського парламенту. Європейському парламенту в цьому питанні належить ключова роль", - заявив Юнкер, виступаючи в дебатах на пленарній сесії Європарламенту у Страсбурзі, присвячених майбутньому саміту ЄС 18-19 лютого.

Одним з головних питань на цьому саміті буде членство Великої Британії в Євросоюзі.

"Щоб була повна ясність: Європейська комісія асоційована в цю роботу. Найкращі експерти Комісії беруть участь у цій роботі, щоб спробувати знайти найккращі рішення. Ми працювали з головою (Євроради Дональдом - ред.) Туском і паном (прем'єр-міністром Великобританії Девідом - ред.) Кемероном для реалізації цих пропозицій", - зазначив Юнкер.

Голова Єврокомісії також прокоментував вимогу Великої Британії про конкуренцію. Він заявив, що в ЄС усі хочуть, щоб Євросоюз став більш конкурентоспроможним і створював більше робочих місць, особливо у сфері малих та середніх підприємств. Тому важливо доповнити єдиний ринок Енергетичним союзом, єдиним цифровим ринком і заснувати ринок капіталів.

"Велика Британія вважає, що є ліміти для її ступеня європейської інтеграції. Згодні. Але водночас, треба ясно сказати, що інші держави-члени, якщо вони того бажають, можуть просуватися до ще більшої інтеграції. Це те, з чим прем'єр-міністр (Великої Британії - ред.) повинен погодитися, поважаючи існуючі договори", - пояснив Юнкер.

Голова Єврокомісії також наголосив, що хоче зберегти цілісність внутрішнього ринку, поглиблюючи валютно-економічний союз. Пропозиція Туска, водночас, передбачає для держав-членів, що беруть участь у внутрішньому ринку, не будучи членами зони євро можливість звернутися у європейську Раду, якщо вони вважатимуть, що принцип недискримінації порушений.

"Справедливо усунути ці держави-члени від фінансової відповідальності, пов'язаної із заходами для забезпечення стабільності зони євро", - зазначив Юнкер.

Голова Єврокомісії також визнав, що Великобританія в останні роки привертала до себе значну кількість трудових мігрантів і ЄС готовий допомогти їй впоратися з цим.

"Ми запровадимо низку спеціально підготованих (для Великобританії - ред.) розпоряджень, які дозволять обмежити доступ на британський - ред.) ринок праці, і ми передбачимо для цього період у 4 роки, тобто ми будемо мати ліміт часу, і це щось абсолютно необхідне, щоб ці пропозиції були узгоджені з європейським законодавством", - пояснив Юнкер. За його словами, це буде винятком.

Раніше повідомлялося, що голова Європейської Ради Дональд Туск представив головам держав союзу новий план збереження Великобританії у ЄС.

Повідомлялося також, що британський прем'єр-міністр Девід Кемерон заявив, що Великобританія може провести референдум щодо членства у Євросоюзі в найближчі кілька місяців, якщо інші країни-члени ЄС підтримають запропоновані нововведення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: