Єврокомісія опублікувала головні вимоги до Великої Британії в рамках Brexit

0 коментувати
Головні вимоги до Великої Британії лежать в площині фінансів і прав громадян

Головні вимоги до Великої Британії лежать в площині фінансів і прав громадян

Єврокомісія в понеділок, 29 травня, опублікувала ключові вимоги до Великої Британії в процесі виходу зі складу Євросоюзу

Як пише DW, основну увагу Брюссель сконцентрував на фінансових питаннях і правах громадян.

В ЄС підрахували, що фінансові зобов'язання Великої Британії стосовно ЄС будуть стосуватися 74 європейських установ. Хоча Єврокомісія ще не назвала остаточної вартості "рахунку" за вихід Великої Британії з ЄС, вже відомо, що Лондону доведеться продовжувати виплати і після Brexit.

Серед зобов'язань Великої Британії - фінансування Європейського інвестиційного банку, частка у фінансуванні угоди між ЄС і Туреччиною щодо біженців, а також фінансування вчителів в європейських школах. У Брюсселі відзначають, що всі розрахунки повинні проходити в євро.

Євросоюз також хоче, щоб британські громадяни ЄС, і громадяни ЄС у Великій Британії мали право на отримання постійного місця проживання у разі легального перебування на зазначених територіях протягом 5 років.

Нагадаємо, що переговори щодо Brexit повинні початися 19 червня. Мандат на ведення переговорів з боку ЄС надано Мішелю Барньє.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали "ні" збереженню Великої Британії у складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% громадян, проти - 48%. Шотландія і Північна Ірландія в основному проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс і Англія підтримали Brexit.

Велика Британія почала офіційну процедуру виходу зі складу ЄС, згідно зі статтею 50 Лісабонського договору, 29 березня 2017 року.

Прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що переговори про вихід країни з Євросоюзу будуть складними, враховуючи жорстку позицію, яку зайняли лідери ЄС з даного питання.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: