Рада Євросоюзу схвалила механізм призупинення безвізового режиму

27 лютого 2017, 11:56
Рада Європейського Союзу в понеділок, 27 лютого, схвалила механізм призупинення безвізового режиму з третіми країнами

Зокрема, про це йдеться в офіційному повідомленні прес-служби Ради ЄС:

"Лібералізація візового режиму приносить великі переваги для ЄС і третіх країн. У той же час ЄС має ефективно реагувати у випадках, коли правила не дотримуються. Прийнятий сьогодні перегляд механізму призупинення дозволяє легше боротися зі зловживанням системою", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Ця постанова має бути підписана головами Ради ЄС та Європарламенту 1 березня, потім її опублікують в офіційному журналі ЄС. Механізм призупинення безвізу вступить в силу через 20 днів з моменту публікації.

Таким чином, Україна може отримати безвізовий режим після остаточного набуття чинності механізму його припинення.

8 грудня комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) затвердив законопроект про запровадження механізму припинення безвізового режиму ЄС з третіми країнами. За ухвалення документа проголосували 37 членів комітету, 9 були проти і 2 утрималися.

15 лютого Європейський парламент остаточно затвердив законопроект, що передбачає припинення безвізового режиму для третіх країн.

Механізм зупинення безвізу полягає в наступному: після ініціювання рішення про припинення безвізу з окремо взятою країною державами ЄС та Єврокомісією, останній дається один місяць на ухвалення відповідного рішення.

Так, скасування безвізу для окремих категорій громадян вводиться строком на 9 місяців. По закінченню цього терміну, рішення можуть пролонгувати ще на 18 місяців, для всіх громадян певної країни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X