Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

ЄС готує санкції, якщо Велика Британія порушить умови Brexit

7 лютого, 14:16
346
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Євросоюзі хочуть мати можливість покарати Велику Британію, якщо та буде порушувати умови Brexit

Європейський Союз хоче мати можливість обмежувати доступ Великої Британії до європейського внутрішнього ринку, якщо Лондон буде порушувати узгоджені умови Brexit в перехідний період.

ЄС сподівається, що такий інструмент дозволить Брюсселю швидше реагувати, не чекаючи рішень Європейського суду з конфліктних питань, повідомляє DW.

Велика Британія має намір вийти зі складу ЄС в березні 2019 року. Однак після цього настане перехідна фаза, протягом якої Лондон зможе продовжувати користуватися перевагами доступу до внутрішнього ринку ЄС.

У цей період всі розбіжності між Брюсселем і Лондоном по Brexit буде як і раніше вирішувати Європейський суд. Однак розгляду в цьому суді можуть тягнутися дуже довго, так що винесення рішень може статися вже після завершення перехідної фази. З огляду на це Євросоюз хоче подбати про інструменти, які дозволять йому оперативно відреагувати у разі затяжних розглядів.

За бажанням Єврокомісії положення про можливість обмеження доступу Лондона до внутрішнього ринку ЄС має стати частиною договору про умови виходу Великої Британії зі складу Євросоюзу. Цей пункт ще повинен бути схвалений урядами країн ЄС.

Нагадаємо, в грудня 2017 Брюссель і Лондон завершили першу фазу переговорів по Brexit, під час якої узгодили умови виходу Об'єднаного Королівства.

Лідери країн ЄС і Європарламент схвалили перехід до другої фази переговорів, головною темою яких має стати перехідний період.

Головне

article_img
ЄС продовжив санкції проти РФ ще на півроку

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися