Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

ЄС буде виконувати угоду з Іраном всупереч виходу США - Могеріні

16 травня, 10:09
157
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами Могеріні, ЄС має намір повністю зберегти торговельні й дипломатичні зв'язки з Іраном

Європейський Союз спільно з Великою Британією, Францією і Німеччиною виступають за подальшу реалізацію ядерної угоди з Іраном, незважаючи на рішення США вийти з нього.

Про це заявила Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні після зустрічей 15 травня в Брюсселі з міністрами закордонних справ Великої Британії, Франції і Німеччини, а також главою МЗС Ірану Джавадом Заріфі

При цьому Федеріка Могеріні назвала "значним дипломатичним досягненням" ядерну угоду з Іраном, яку в 2015 році підписали Велика Британія, Франція, Німеччина, США, Росія і Китай.

"Ми нагадали про нашу прихильність продовженню, повній та ефективній реалізації ядерної угоди з Іраном, яка була одноголосно схвалена резолюцією Ради Безпеки ООН 2231 - як ключовий елемент глобальної архітектури нерозповсюдження ядерної зброї і значне дипломатичне досягнення", - йдеться в заяві Могеріні, яку було оприлюднено пізно ввечері 15 травня.

Голова європейської дипломатії підкреслила, що, незважаючи на позицію Білого дому, всі європейські країни-підписанти підтримують подальше виконання зобов'язань, передбачених угодою.

Крім того, за словами Могеріні, європейські країни разом з Іраном вже почали "інтенсивні експертні дискусії", щоб в найближчі тижні виробити рішення про те, як розвивати співпрацю з Тегераном на тлі дій США.

Зокрема, незважаючи на загрозу санкцій з боку Вашингтона, ЄС та Іран мають намір узгодити такі аспекти співпраці:

- поглиблення економічних відносин з Іраном;

- продовження продажу іранських нафтопродуктів;

- банківські операції з Іраном;

- продовження морських, наземних, повітряних і залізничних комунікацій з Іраном;

- подальші інвестиції в Іран;

- захист економічних інтересів Європейського Союзу в Ірані і забезпечення правової визначеності роботи європейських компаній.

"Ми разом висловили жаль з приводу виходу США з ядерної угоди, але ми вирішили, що скасування санкцій, пов'язаних з ядерною зброєю, і нормалізація торгівельно-економічних відносин з Іраном є основними частинами угоди", - додала Федеріка Могеріні.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп офіційно оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном.

Головне

article_img
На супутникових знімках Google Earth біля українського кордону зафіксували сотні танків РФ