Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Японія відреагувала на рішення РФ розмістити військову авіацію на острові Курильської гряди

2 лютого, 16:51
981
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Токіо: Рішення російського уряду суперечить позиції Японії

Японія відреагувала на рішення уряду РФ розмістити військову авіацію на острові Курильської гряди Ітуруп, приналежність якого оскаржує Токіо.

У Токіо заявили, що рішення уряду Росії допустити авіацію Міноборони на спірний острів Ітуруп суперечить позиції Японії.

"Ми вважаємо, що дана подія може призвести до зміцнення військової потуги Росії на чотирьох островах, і це суперечить позиції Японії", - йдеться у відповіді посольства на запит РБК.

У японському посольстві додали, що для фундаментального врегулювання питання необхідно "рішення самої територіальної проблеми".

Також Японія і надалі має намір вести переговори з Росією, щоб укласти мирний договір шляхом вирішення питання приналежності цих островів.

30 січня 2018 року уряд РФ додав аеродром острова Ітуруп до переліку "аеродромів спільного базування", дозволивши перебувати там авіації ВКС. 

У 2015 році на островах Ітуруп і Кунашир Росія розмістила зенітні ракетні комплекси Тор-М2У, а в 2016 році там же були розміщені берегові ракетні комплекси Бастіон і Бал.

Японія претендує на південний край тихоокеанської гряди, яку називає "північними територіями", окуповану радянськими військами наприкінці Другої світової.

Суперечка, яку Москва відмовляється навіть обговорювати, досі заважає двом країнам підписати формальний договір про мир, який так і не був укладений після 1945 року.

Наприкінці грудня у відносинах між Токіо та Москвою настав потепління після візиту російського лідера Володимира Путіна в Японію.

Головне

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися