Дослідження показало здатність НАТО відбити можливу агресію РФ в регіоні Балтії

2 коментувати
На даний момент, НАТО не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів

На даний момент, НАТО не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів

На сайті авторитетного журналу Foreign Policy з'явилася стаття, в якій аналізується здатність НАТО відбити можливу атаку Кремля в регіоні, пише Російська служба ВВС

Зокрема, автор авторитетного видання Ден Делус наводить у ній звіт дослідницької корпорації RAND про військові ігри, проведених в 2014-2015 рр. за участю американських офіцерів і цивільних експертів.

Автори звіту Девід Шлейпак і Майкл Джонсон приходять до однозначного висновку -  на даний момент, НАТО не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів.

У звіті йдеться про те, що якщо російські танки увірвуться завтра в регіон Балтії, то сили НАТО, які сильно поступаються їм у кількості техніки та чисельності  будуть розгромлені "менш ніж за три дні". У свою чергу, "піхота НАТО здебільшого виявилася нездатною навіть толком відступити і буде знищена на місці".

Автори зауважують, що НАТО проспала "підйом непередбачуваності Росії, яка почала різко збільшувати витрати на оборону після захоплення Кримського півострова і почала підтримувати промосковських сепаратистів у східній Україні".

У разі потенційного російського вторгнення в Балтію у США та їх союзників не буде достатньої кількості військ, танків і бронетранспортерів для того, щоб уповільнити просування російських бронетанкових сил. Виходячи з цього, такий швидкий розгром залишить для НАТО обмежене число варіантів відповіді, і "всі з них погані".

1. США і їх союзники по НАТО можуть зробити "кровопролитний контрнаступ, що загрожує ризиком серйозної російської ескалації".

2. Згадати старі часи та пригрозити масованою відплатою, включаючи застосування ядерної зброї.

3. Визнати свою поразку, принаймні тимчасово, і вступити в нову холодну війну з Москвою.

При цьому, Шлейпак і Джонсон відзначають, що НАТО може прийняти превентивні заходи, щоб уникнути катастрофічної поразки в цьому регіоні у разі російської агресії. Зокрема, потрібно зміцнити свою лінію оборони на Сході і дати зрозуміти Москві, що легкої перемоги не буде.

Для цього необхідно дислокувати в регіоні приблизно сім бригад, у тому числі три бронетанкових, і забезпечити їм артилерійську й авіаційну підтримку. На думку авторів доповіді, цього буде достатньо, щоб "запобігти швидкому захопленню держав Балтії".

У звіті RAND вказується, що утримання додаткових сил в регіоні буде обходитися в $2,7 млрд на рік.

Нагадаємо, 2 лютого Пентагон анонсував виділення у 2017 році додаткових коштів ($3,4 млрд) на посилення американської військової присутності на європейському континенті у зв'язку з агресивними діями Росії.

За словами президента США Барака Обами, з моменту початку російської агресії проти України США зробили ряд кроків, "покликаних заспокоїти наших союзників і зміцнити потенціал колективної оборони НАТО в світлі мінливих умов безпеки в Європі".

Однак цих кроків було недостатньо і Вашингтон прийняв рішення збільшити фінансування контингенту військ у Європі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: