Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Іран розраховує на збереження ядерної угоди

13 травня, 17:06
100
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент Ірану Хассан Рухані

Президент Ірану Хассан Рухані розраховує на збереження ядерної угоди задля порятунку дипломатії як способу розв'язання міжнародних суперечок. Про це повідомляє DW.

Іранський президент заявив, що вихід США з міжнародної угоди є порушенням політичної етики і сигналізує про кінець дипломатичних рішень. Проте він додав, що інші партнери по договору – Німеччина, Франція, Велика Британія, Китай та РФ – ще можуть врятувати цю домовленість і довіру до міжнародних угод.

Однак для цього країни-учасники повинні гарантувати втілення ядерної угоди. Саме від цього залежатиме рішення Тегерана, залишатися в угоді чи ні, стверджує Рухані.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про вихід з угоди щодо ядерної програми Ірану та анонсував нові санкції проти іранського режиму.

Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей зі збагачення та зберігання ядерних матеріалів. Трамп називав угоду несправедливою та сумнівався, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерану. 

Проти виходу з угоди виступили країни ЄС та Російська Федерація.

Німеччина визнала безперспективність боротьби з санкціями США проти Ірану

Також Трамп має намір моментально запроваджувати санкції проти будь-яких іноземнх компаній, які будуть вести бізнес з Іраном. Для фірм, які вже працюють в Ірані, передбачено строк від 3 до 6 місяців для припинення бізнесу, в іншому разі їм буде закрито доступ на ринок США.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 13:28

article_img
Керченська криза: НАТО вимагає від РФ негайного звільнення українських моряків

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися