Іран побачив у дипломатичному демарші Саудівської Аравії спробу "приховати злочин"

5 січня 2016, 16:39
Президент Ірану Хасан Рухані прокоментував поточне загострення відносин з Саудівською Аравією

Зокрема, Рухані заявив, що за допомогою розриву дипломатичних відносин з Іраном, сунітське королівство не зможе приховати вчиненого злочину - страти шиїтського проповідника, яка викликала гнів іранців.

Відео дня

"Саудівська Аравія не зможе приховати свій злочин - страту релігійного лідера - шляхом погіршення відносин з Іраном", - цитує його слова Reuters.

У той же час, президент Ірану відзначив, що зберігає віру в дипломатичне вирішення конфлікту, зазначивши, що країни регіону можуть врятувати його від терористичних загроз лише будучи єдиними.

Відзначимо, що Інший представник іранської влади назвав атаку на саудівське посольство "підозрілою".

"Деякі люди, незрозуміло, інтересам якої саме країни вони служать, зіграли на почуттях людей", - наводить його слова новинне агентство ILNA.

Раніше, офіційний Тегеран направив лист в Організацію об'єднаних націй, в якому висловив жаль у зв'язку з нападом на посольство Саудівської Аравії в Ірані.

Нагадаємо, 2 січня у Саудівській Аравії стратили 47 осіб за тероризм, у тому числі й відомого шиїтського мусульманського священнослужителя Німра аль-Німра.

Страта аль-Німра спричинила асові протести біля посольства Саудівської Аравії у Тегерані. Мешканці столиці Ірану прорвалися в будівлю посольства і підпалили її.

Після цього інциденту Саудівська Аравія прийняла рішення розірвати дипломатичні відносини з Іраном. Згодом про аналогічний крок оголосив Бахрейн, а також Судан.

Крім того, Ер-Ріяд припиняє авіасполучення з Іраном, а також двосторонні комерційні відносини, і забороняє своїм підданим їздити в шиїтську республіку Іран.

Об’єднані Арабські Емірати знизили рівень дипломатичних відносин з Іраном до рівня тимчасово повіреного у справах і відкликали свого посла з Тегерану, а також прийняли рішення скоротити кількість дипломатів у цій державі.

Показати ще новини
Радіо NV
X