Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Іран має намір збільшити потужності зі збагачення урану в країні - ЗМІ

5 червня, 03:16
498
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: RonnyK/Pixabay

Заступник керівника Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камальванді заявив, що відомство направить в МАГАТЕ лист про те, що Іран починає збільшувати потужності зі збагачення урану, повідомляє Reuters з посиланням на агентство ISNA.

"У листі, який буде передано МАГАТЕ, повідомляється, що процес збільшення потужностей із виробництва газу UF6 (гексафторид урану)... почнеться у вівторок", - цитує агентство заяву Камальванді.

Він додав, що у Ірану є можливість прискорити виробництво центрифуг, які використовуються для збагачення урану. UF6 є вихідною сировиною для центрифуг.

Як повідомляється, раніше Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї розпорядився, щоб Організація з атомної енергії Ірану негайно розпочала підготовку до збагачення урану, якщо ядерна угода, підписана в 2015 році, розвалиться після виходу з неї США.

Раніше Тегеран висунув Європі вимоги для збереження ядерної угоди.

Нагадаємо, що 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про вихід з угоди щодо ядерної програми Ірану та анонсував нові санкції проти іранського режиму.


Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей по збагаченню та зберіганню ядерних матеріалів. Трамп називав угоду несправедливою і сумнівався в тому, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерана.

Проти виходу з угоди виступили провідні країни ЄС і Росія.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 17:46

article_img
Прем'єр Мей скасувала голосування у парламенті з питання Brexit