Україна не визнає Лукашенка законним президентом Білорусі - заява МЗС

23 вересня 2020, 22:56

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підкреслив, що «інавгурація» білоруського диктатора Олександра Лукашенка не робить його законним президентом.

«Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі і завжди підтримуватиме білоруський народ. З огляду на хід виборчої кампанії в Білорусі і подальші події, сьогоднішня „інавгурація“ О. Лукашенка не означає його визнання легітимним главою білоруської держави», — написав він у Twitter.

Відео дня

Раніше Дмитро Кулеба заявив, що Україна визначиться з позицією щодо Олександра Лукашенка після додаткових консультацій.

Його вже визнали нелегітимним Словаччина, Естонія, Литва, Німеччина, Чехія, Данія, Латвія, Польща, США і Канада.

23 вересня Олександра Лукашенка привели до присяги в якості президента Білорусі на новий термін. При цьому церемонію інавгурації не анонсовували.

У білоруськый опозиції порівняли таємну «інавгурацію» Лукашенка зі сходкою криміналітету для «коронації» злодія в законі і оголосили безстрокову акцію непокори. Білорусів закликали вийти на акції протесту ввечері 23 вересня. Протестувальників жорстко затримували і розганяли, використовуючи водомети і сльозогінний газ.

У Білорусі сьомий тиждень тривають масові акції протесту проти режиму Олександра Лукашенка, який править країною з 1994 року, жорстко придушуючи опозицію і незалежні засоби масової інформації. Протести спалахнули після президентських виборів 9 серпня. Білоруси вважають результати виборів сфальсифікованими і вимагають проведення нових виборів.

Білоруський диктатор відкинув будь-які поступки і спроби діалогу з протестувальниками і опозицією, неодноразово заявляючи, що за хвилею протестів стоять західні сусіди Білорусі.

Таємна інавгурація: Лукашенко зачитав президентську присягу
Показати ще новини
Радіо NV
X