Ільвес: Якщо Росія нападе на Естонію, вона невдовзі може втратити Петербург

4 червня 2018, 12:36
1909
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тоомас Гендрік Ільвес

Екс-президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес вважає, що у разі нападу Росії на його країну вона невдовзі може втратити Санкт-Петербург та інші російські міста.

В інтерв’ю Європейській правді Ільвес зазначив, що у військовому сенсі Росія не загрожує Естонії, оскільки знає, що може зазнати значних втрат внаслідок агресії.

Він нагадав, що в НАТО діє норма, за якою напад на одну з держав-членів прирівнюється до нападу на всі держави одночасно.

"Звісно, Росія може атакувати Естонію – але невдовзі вона може втратити навіть Омск та Томск, не кажучи вже про Петербург. Вони про це пам’ятають", - сказав Ільвес.

Водночас він вірить у можливість того, що Росія зміниться настільки, що загрози з її боку зникнуть.

"Я не вважаю, що агресія – це частина генокоду росіян!" - додав Ільвес.

У травні 2017 року командування НАТО ухвалило рішення розмістити додаткові батальйони в Польщі та країнах Балтії, з огляду на напруженість у відносинах з Кремлем через його агресію проти України.

У 2016 році корпорація RAND представила звіт про військові ігри, проведені в 2014-2015 рр. за участю американських офіцерів і цивільних експертів.

Автори дійшли однозначного висновку -  станом на момент проведення ігор НАТО був не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів.

У звіті йдеться про те, що якщо російські танки увірвуться в Балтію, то сили НАТО, які на той момент сильно поступалися їм у кількості техніки та чисельності, будуть розгромлені "менш ніж за три дні". У свою чергу, "піхота НАТО здебільшого виявилася нездатною навіть толком відступити і була знищена на місці".

У разі потенційного російського вторгнення в Балтію у США та їх союзників не буде достатньої кількості військ, танків і бронетранспортерів для того, щоб уповільнити просування російських бронетанкових сил. Виходячи з цього, такий швидкий розгром залишить НАТО обмежене число варіантів, з яких "всі погані".

У Пентагоні коментуючи звіт підтвердили, що для досягнення столичних міст Естонії або Латвії, російським військам знадобиться максимум 60 годин. Однак, після посилення контингенту НАТО у 2017 році зробити це росіянам буде значно важче. 

Зверніть увагу

Головне

Економіка

Вчора, 13:08

article_img
Омелян: Центральний вокзал Києва можуть віддати у концесію приватному інвестору
Країни

Сьогодні, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства
Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open

Вибір редакції

Події

Вчора, 10:41

article_img
НВ з'ясувало, що син Коломойського грає за баскетбольну команду Клівленда
Країни

Вчора, 21:44

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни
Компанії/Ринки

Вчора, 16:06

article_img
Без контракту. Що чекає на Україну без транзиту російського газу