21 серпня 2018, вівторок

Ільвес: Якщо Росія нападе на Естонію, вона невдовзі може втратити Петербург

0 коментувати
Тоомас Гендрік Ільвес

Тоомас Гендрік Ільвес

Екс-президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес вважає, що у разі нападу Росії на його країну вона невдовзі може втратити Санкт-Петербург та інші російські міста.

В інтерв’ю Європейській правді Ільвес зазначив, що у військовому сенсі Росія не загрожує Естонії, оскільки знає, що може зазнати значних втрат внаслідок агресії.

Він нагадав, що в НАТО діє норма, за якою напад на одну з держав-членів прирівнюється до нападу на всі держави одночасно.

"Звісно, Росія може атакувати Естонію – але невдовзі вона може втратити навіть Омск та Томск, не кажучи вже про Петербург. Вони про це пам’ятають", - сказав Ільвес.

Водночас він вірить у можливість того, що Росія зміниться настільки, що загрози з її боку зникнуть.

"Я не вважаю, що агресія – це частина генокоду росіян!" - додав Ільвес.

У травні 2017 року командування НАТО ухвалило рішення розмістити додаткові батальйони в Польщі та країнах Балтії, з огляду на напруженість у відносинах з Кремлем через його агресію проти України.

У 2016 році корпорація RAND представила звіт про військові ігри, проведені в 2014-2015 рр. за участю американських офіцерів і цивільних експертів.

Автори дійшли однозначного висновку -  станом на момент проведення ігор НАТО був не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів.

У звіті йдеться про те, що якщо російські танки увірвуться в Балтію, то сили НАТО, які на той момент сильно поступалися їм у кількості техніки та чисельності, будуть розгромлені "менш ніж за три дні". У свою чергу, "піхота НАТО здебільшого виявилася нездатною навіть толком відступити і була знищена на місці".

У разі потенційного російського вторгнення в Балтію у США та їх союзників не буде достатньої кількості військ, танків і бронетранспортерів для того, щоб уповільнити просування російських бронетанкових сил. Виходячи з цього, такий швидкий розгром залишить НАТО обмежене число варіантів, з яких "всі погані".

У Пентагоні коментуючи звіт підтвердили, що для досягнення столичних міст Естонії або Латвії, російським військам знадобиться максимум 60 годин. Однак, після посилення контингенту НАТО у 2017 році зробити це росіянам буде значно важче. 

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: