І не друг, і не ворог. Екс-посол США в Україні розповів, як Америка відноситься до Росії і чи будуть зняті санкції

2 коментувати
І не друг, і не ворог. Екс-посол США в Україні розповів, як Америка відноситься до Росії і чи будуть зняті санкції
Фото: Center for American Progress/Flickr

У Вашингтона немає ніяких ілюзій щодо Росії, але припиняти співпрацю з Москвою Штати не можуть, сказав в інтерв'ю НВ колишній американський посол в Україні Стівен Пайфер

- Яка позиція Заходу щодо Кремля? На ваш погляд, чи можна одночасно розглядати Росію як загрозу світовій безпеці і як важливого стратегічного партнера, наприклад, у боротьбі з тероризмом? Чи бачите ви гібридність таких відносин?

- Прийнято вважати, що США ділить світ на друзів і ворогів. Але Росія десь посередині – вона і не друг, і не ворог. Це складно, але у США і Росії є спільні інтереси, і вони не можуть не обговорювати їх, незважаючи на політичні розбіжності. По-перше, іранська програма, впровадження нової угоди про скорочення стратегічного наступального озброєння, можливий діалог і по сирійському питанню. У нас дуже великі розбіжності, наприклад, щодо України, але я думаю, що ми можемо продовжувати співпрацю. У Вашингтона немає ніяких ілюзій щодо Росії: наші очі широко відкриті. І заманити нас у пастку не так вже просто.

- Яка ймовірність, що санкції з Росії можуть бути зняті в 2016 році?

-Я абсолютно впевнений, що поки Москва повністю не імплементує положення Мінська-2, Вашингтон продовжуватиме санкції. Куди більш складна ситуація склалася в ЄС. Вони переглядають санкції кожні півроку. І ви повинні розуміти, що в ЄС є кілька країн, які хочуть повернутися з Росією до звичайних бізнес-відносин. Але я думаю, що санкції будуть продовжені, тому що це єдиний інструмент впливу на Росію. І Захід буде стояти на захисті українських інтересів. Основним гарантом їх у ЄС залишається Ангела Меркель.

Інтерв'ю читайте в новому номері НВ - №18 від 20 травня 2016 року


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: