Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Грузія повідомила ООН про розрив дипломатичних відносин із Сирією

5 червня, 23:36
381
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Грузія офіційно повідомила про розрив дипломатичних відносин із Сирією

Міністерство закордонних справ Грузії передало диппредставництву Сирії в ООН офіційну ноту про розрив дипломатичних відносин із Дамаском, повідомляється на сайті грузинського МЗС.

"Офіційна нота МЗС Грузії про розрив дипвідносин між двома країнами була передана 1 червня 2018 року дипломатичним представництвам Сирійської Арабської Республіки в Організації Об'єднаних Націй і в Арабській Республіці Єгипет", - заявили у зовнішньополітичному відомстві.

Як зазначається, на підставі "Постанови уряду Грузії від 31 травня 2018 року грузинська сторона припинила дію Угоди про дипломатичні зносини між Грузією та Сирійською Арабською Республікою від 18 травня 1993 року".

Прийняте рішення в Грузії пояснили тим, що влада Сирії прийняли рішення про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, що суперечить міжнародному праву.

"29 травня 2018 року сирійський режим прийняв незаконне рішення і, в результаті тиску з боку Російської Федерації, порушив основоположні норми і принципи міжнародного права. Встановлені дипломатичні відносини з російськими окупаційними режимами в Сухумі і Цхінвалі, які безпосередньо підтримують російську військову агресію, етнічну чистку і окупацію Абхазії і Цхінвалі", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 29 травня, сирійський режим Башара Асада заявив про визнання двох самопроголошених "республік" Абхазії і Південної Осетії.


Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнається лише п'ятьма державами: Росією, Венесуелою, Нікарагуа, Науру і Тувалу.

Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992-1993 років при активній військовій підтримці з боку Росії.

В основному ж, світова спільнота визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією і Абхазією. На території двох самопроголошених утворень знаходяться російські військові бази.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 11:55

article_img
ЗМІ: Лукашенко обговорив російський тиск з вищим керівництвом Білорусі і закликав "стояти за незалежність"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися