Греція назвала вислання дипломатів із РФ помстою та нагадала "російським друзям" принципи своєї зовнішньої політики

10 серпня, 14:38
1055
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

МЗС Греції назвало висилання своїх дипломатів з РФ помстою та нагадало "російським друзям" про основні принципи грецької зовнішньої і внутрішньої політики.

У дипломатичному відомстві вказали, що Росія зараз не може зрозуміти принципові засади грецької зовнішньої політики, і що у Афін є свої інтереси і критерії в міжнародних справах.

"Ми вжили заходів проти російських дипломатів тільки після отримання та документування відповідних доказів... У свою чергу, рішення МЗС Росії не ґрунтувалося на доказах і було довільним і мстивим, на відміну від рішення грецької сторони, яке грунтувалося на конкретних доказах незаконної діяльності російських офіційних осіб і громадян в Греції", - сказано в заяві.

Афіни застерегли Росію від спроб підкупу держчиновників з метою підриву її зовнішньої та внутрішньої політики.

"Ми хочемо нагадати нашим російським друзям, що жодна країна в світі не буде терпіти спроб: а) підкупу державних чиновників; б) підриву її зовнішньої політики; в) втручання в її внутрішні справи", - заявили дипломати.

Також Греція дорікнула РФ в зміцнення союзницьких відносин з Туреччиною, що "суперечить традиціям дружби між Грецією і Росією протягом останніх 190 років".

13 липня Греція вирішила вислати двох російських дипломатів і заборонити в'їзд ще двом через їх втручання у внутрішні справи країни.

Зокрема, вислані російські дипломати фінансували протестувальні групи, що виступають проти угоди з Македонією про перейменування. У свою чергу МЗС РФ пригрозило "дзеркальними заходами".

Пізніше в Афінах заявили, що, незважаючи на хороші відносини з РФ,  не мають наміру терпіти російське втручання, яке загрожує національній безпеці країни.

6 серпня МЗС Росії вручило послу Греції в РФ Андреасу Фріганасу ноту у зв'язку з "недружніми діями Афін у липні" і оголосило про дзеркальні заходи у відповідь.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вже скасував свій візит до Греції, який мав відбутися у вересні.

 

 

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 14:06

article_img
Росія та Білорусь спростували чутки про обговорення об'єднання двох країн

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися