Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Голова Європарламенту виступає за створення армії ЄС. Які виклики очікують на членів Європейського Союзу

4 червня, 16:33
178
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Антоніо Таяні називає відчуження США від Євросоюзу однією з причин для створення армії ЄС

За створення єдиної армії ЄС виступив голова Європарламенту Антоніо Таяні. Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловилась щодо формування європейських сил швидкого реагування та "європейського МВФ". Про це – у сюжеті Радіо НВ.

У вересні минулого року із подібними ініціативами виступав і президент Франції Еммануель Макрон. Тоді французький лідер прогнозував створення єдиної армії до 2020 року. Він вказував, що Європа зіткнулася з двостороннім випробуванням - "поступовим та неминучим" відчуженням США і загрозою тероризму.

Як європейські політики реагують на створення єдиних збройних сил ЄС

В інтерв'ю виданню Spiegel Online голова Європарламенту Антоніо Таяні заявив, що Європі потрібна власна армія у довгостроковій перспективі.

Посилення співпраці Євросоюзу в оборонній сфері дозволить значно заощадити і бути активнішими й сильнішими на міжнародній арені

Чиновник переконаний, що у ЄС не може бути єдиної зовнішньої політики, якщо немає єдиної оборонної стратегії.

Голова Європарламенту нагадав, що зараз у ЄС є 28 армій, що роблять більш-менш одне й те ж саме. Посилення співпраці у цій сфері дозволить значно заощадити і бути активніше й сильніше на міжнародній арені, переконує Таяні. Про необхідність створення європейських сил швидкого реагування того ж дня заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

На підтримку ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона Меркель зазначила, що сили швидкого реагування мають діяти у широких рамках ЄС і їх частиною стане Бундесвер. Проте це не означає, що Німеччина братиме участь у всіх військових операціях у світі, заявила Меркель.

Водночас Канцлер вважає, що такі сили мають бути узгоджені з європейськими структурами співпраці в оборонній сфері, а ініціатива буде відкритою для таких держав, як Великобританія, яка готується відокремитися від ЄС.

Європа зіткнулася з двостороннім випробуванням - "поступовим та неминучим" відчуженням  США і загрозою тероризму

Зараз Євросоюз вже не так покладається у питаннях безпеки на США, тому в Брюсселі розмірковують про створення власної  структури, аналогічної НАТО, зазначає співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник. Разом з тим однозначного рішення щодо цього питання ще немає, вважає експерт.

“З приходом Трампа з'явилися тенденції, що США як головний військовий гарант безпеки ЄС демонструє небажання нести левову частку витрат. Європейський Союз повинен замислитися, що доцільніше - створювати армію ЄС чи більше вкладатися у розвиток військової спроможності НАТО”, - сказав Мельник.

Створеня армії може зайняти тривалий час і навряд чи ЄС вкладеться до 2020 року, як це прогнозував президент Франції Макрон.

Невідомо, як окремі країни поставляться до відсутності власних армій 

Експерт з міжнародних питань Володимир Воля зазначив, що на остаточне рішення щодо створення армії впливатимуть вибори до Європараламенту, заплановані на літо 2019 року.

“Виглядає проблемним створення самої єдиної армії, тому що невідомо, як Польща й Угорщина поставляться до того, щоб у них не було власної армії. Бачимо зростаючий парад суверенітетів. Є проблема, кому підпорядковуватимуться ці сили. Формати участі у цій армії східних членів ЄС багато в чому залежать, наприклад, від міграції”, - розповів Воля.  

2 травня Єврокомісія презентувала проект бюджету ЄС на 2021-27 рр. Згідно з документом, його обсяг буде збільшений до понад 1 200 млрд євро. Для порівняння, бюджет діючої семирічки становить 1087 млрд. Збільшення витрат у Єврокомісії пов'язують з появою нових завдань в галузі охорони зовнішніх кордонів ЄС, міграції, оборони та субсидування наукових досліджень.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 17:46

article_img
Прем'єр Мей скасувала голосування у парламенті з питання Brexit