Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Голова МЗС Німеччини відвідав Україну: головні заяви

4 січня, 14:39
1516
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зігмар Габріель і Павло Клімкін в Києві 3 січня

3 січня голова МЗС Німеччини Зігмар Габріель прилетів в Україну з дводенним візитом до Києва і Маріуполя.

НВ зібрало головні заяви Габріеля за час його візиту.

Перед відльотом

3 січня, перед відльотом Габріеля, посольство Німеччини в Україні оприлюднило його заяви щодо конфлікту на Донбасі.

"Для нас цей конфлікт не заморожений, не забутий, навпаки, він дуже актуальний і пожежонебезпечний", - заявив голова МЗС Німеччини.

Він зазначив, що Євросоюз і Німеччина і надалі мають намір робити все для того, щоб "знайти рішення цієї кризи", домогтися миру на Донбасі.

"Досі звучить на Донбасі дуже багато пострілів. Досі в цьому регіоні розташовується багато важкого озброєння", - підкреслив Габріель.

У той же час він відзначив два найпотужніших сигнали, які вселяють надію: недавній обмін сотнями полонених і домовленості про різдвяне перемир'я.

"Так треба продовжувати. Тому я сьогодні лечу в Київ, а завтра – в Маріуполь, щоб показати людям в Україні: ми не кидаємо вас напризволяще", - додав він.

Крім того, серед тем переговорів з українською владою Габріель назвав обговорення курсу реформ в країні, зокрема боротьбу з корупцією.

Прес-конференція Клімкіна та Габріеля в Києві

Під час спільної прес-конференції з Зігмаром Габріелем в Києві міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що за останні дні на Донбасі зафіксовано 60 порушень перемир'я, в результаті яких загинуло троє українських військовослужбовців, ще 15 отримали поранення.

Фото: @MFA_Ukraine

Клімкін наголосив, що детально розповів про це главі МЗС Німеччини.

Голова МЗС України також зазначив, що надане США оборонне озброєння буде використовуватися Збройними силами України тільки в разі провокацій з боку проросійських бойовиків.

"Ця зброя може і буде використовуватися в разі провокацій з боку Росії та підтримуваних нею терористів. Як ви розумієте, вона не буде використовуватися в атакувальних діях, тому вона не може використовуватися як аргумент, який буде сприяти підвищенню температури конфлікту", - сказав він.

Клімкін наголосив, що Росія готова до подальшої військової ескалації. Зокрема, Москва може вдатися до провокацій на Донбасі перед виборами президента РФ, запланованими на 2018 рік.

У той же час, Зігмар Габріель заявив, що надане США Україні оборонне озброєння навряд чи вирішить конфлікт на Донбасі в кращий бік.

"Якщо чогось там і багато, в тому регіоні, так це зброї. У Німеччині досить скептично ставляться до того, що поставки зброї можуть допомогти розв'язати конфлікт. Але ми все ж таки дещо віддалені від цього конфлікту і перебуваємо, як країна, в безпеці, а Україна з точки зору оборони розглядає це інакше ", - сказав Габріель.

Потужний сигнал підтримки Україні

За підсумками візиту до Києва 3 січня Габріель розповів про своє бачення можливостей припинення конфлікту на Донбасі, давши потужний сигнал підтримки Україні.

Габріель підкреслив, що мандат миротворчої місії ООН повинен поширюватися на всю непідконтрольну Україні територію Донбасу/Фото: EPA

Перш за все, він підкреслив, що конфлікт на сході України стосується всієї Європи.

"Є небезпека того, що чим довше буде тривати конфлікт, тим сильніше його розглядатимуть як конфлікт між Україною і Росією. Але насправді це конфлікт, який стосується всієї Європи", - заявив голова МЗС Німеччини.

Він додав, що в деяких частинах світу існує думка, що має існувати право сильного, проте в Європі вважають, що і "сильні" повинні підкорятися праву.

Габріель також заявив про безальтернативність Мінських угод.

"Яким би не був важким прогрес, хоч би якою була важкою боротьба, але потрібно продовжувати виконання Мінських домовленостей і сприяти тому, щоб все-таки було встановлено це перемир'я, щоб був встановлений тривалий мир і щоб були відновлені кордони України", - сказав він.

Голова МЗС Німеччини також заявив про необхідність переконати Росію повернути її представників до складу Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) на Донбасі.

Говорячи про ідею впровадити в СЦКК представників Німеччини та Франції, Габріель нагадав, що головною метою цієї ініціативи є прямий контакт України і РФ.

Голова МЗС Німеччини заявив, що мандат миротворчої місії ООН на Донбасі повинен поширюватися на всю непідконтрольну українському уряду територію, а її учасники повинні бути озброєні.

Він висловив надію на визначення "реалістичного і прийнятного мандата" миротворців ООН на сході України до президентських виборів у Росії (відбудуться 18 березня – ред.).

Голова МЗС Німеччини також назвав можливі час і місце зустрічі голів зовнішньополітичних відомств країн "нормандського формату" (Україна, Франція, Німеччина, РФ). Він сподівається, що вона пройде вже на Мюнхенській конференції в лютому.

Скасування поїздки на лінію розмежування

4 січня стало відомо про скасування поїздки Клімкіна та Габріеля на лінію розмежування на Донбасі.

Про це повідомив голова МЗС України Павло Клімкін. За його словами, причиною скасування поїздки стали погодні умови. Клімкін додав, що поїздка перенесена на більш пізній час в січні.

НВ