Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Глава МЗС Британії: В отруєнні Скрипаля винна не Росія, а Путін і Кремль

20 березня, 07:43
1295
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Поведінка Кремля змушує думати про винність Путіна в отруєнні Скрипаля, вважає Борис Джонсон

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що в отруєнні колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля винні не Росія та її жителі, а Володимир Путін і Кремль.

В інтерв'ю DW Джонсон також зазначив, що у Британії немає сварки з Росією, додавши, що вважає відповідальним за цей злочин Володимира Путіна.

За словами британського міністра, отруєння Олександра Литвиненка, а також неналежна поведінка представників Кремля після виступу прем'єр-міністра Терези Мей в парламенті переконали його у винності Кремля.

"Ми не отримали відповіді (про отруйну речовину Новачок - Ред.). Тільки побачили масу сатиричних твітів і троллінгу", - сказав він.

Джонсон також додав, що Кремлю слід визначитися з версією про існування Новачка.

"В одній заяві нам кажуть, що ніколи не виробляли Новачок. В іншій стверджується, що вони виробляли його, але всі запаси були знищені. У третій йдеться: так, усі запаси знищені, за винятком деякої кількості, яка могла потрапити в такі країни, як Швеція, Чехія, Словаччина, США, і, можливо, Велика Британія", - зазначив він.

Джонсон також розповів про міжнародну солідарність і більш глибоке розуміння "тієї поведінки, яка відрізняє Росію в останні роки".

Це, за його словами, відрізняє справу Скрипаля від історії з вбивством Олександра Литвиненка.

Нагадаємо, 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері.

За даними Лондона, вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в СРСР в рамках проекту Новачок. Скрипаль з донькою досі перебуває в реанімації в критичному стані.

Великобританія поклала відповідальність за інцидент на Росію і прийняла рішення про вислання з країни 23 російських дипломатів.

Москва заперечує будь-які звинувачення з боку Британії.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 17:46

article_img
Прем'єр Мей скасувала голосування у парламенті з питання Brexit