Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Генсек НАТО звинуватив Росію в розв'язанні нової гонки озброєнь

19 лютого, 05:10
291
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Йенс Столтенберг

Росія порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності і це може привести до нової ядерної гонки в Європі, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в інтерв'ю Bild.

"Модернізуючи свій ядерний арсенал і проводячи ядерні навчання, Росія ризикує спровокувати нову ядерну гонку в Європі. США, будучи учасником договору РСМД, встановили, що Росія порушує його та збирається розробити, а також випробувати нову ракету середньої дальності. Всі партнери по НАТО стривожені. Я закликаю Росію дотримуватись договору РСМД і забезпечити прозорість своїх оборонних проектів і військових навчань", - заявив Столтенберг.

Генсек НАТО додав, що договір про РСМД є "наріжним каменем європейської безпеки".

"Він забороняє розміщення ракет середньої дальності на території Європи. Це було вирішальним фактором для підтримання миру в Центральній Європі протягом десятиліть. Ніхто не зацікавлений у новій гонці озброєнь. У тому числі і Росія", - зазначив Столтенберг.

Раніше The New York Times повідомила, що Росія таємно розгорнула нові крилаті ракети, незважаючи на те, що це порушує російсько-американський договір 1987 року про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:10

article_img
Саудівська Аравія відкинула звинувачення Сенату США у вбивстві журналіста Хашукджі

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися