Генерал США: Росія буде відслідковувати місцезнаходження ПТРК Javelin в Україні

25 січня 2018, 11:35
2037
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Бен Ходжес

Колишній головнокомандувач сухопутних військ США у Європі, генерал у відставці Бен Годжес вважає, що Росія буде відслідковувати місцезнаходження ПТРК Javelin в Україні.

На думку американського військового,  присутність в українському арсеналі ПТРК Javelin може змусити супротивника відмовитись від тактики загарбання невеликих шматків української території у сприятливі моменти.

"Не знаю, як українці їх використають, але переконаний, що росіяни будуть відслідковувати місцезнаходження ПТРК Javelin, бо це дуже ефективна система, яка може змінити те, як хтось сприймає ситуацію...Відтепер росіяни знатимуть, що Україна має  Javelin. Це, я вважаю, примусить росіян, сепаратистів переглянути їх дії", - цитує Годжеса Голос Америки.

Годжес додав, що зараз на сході України Росія відточує тактику використання дронів і артилерії, що дозволяє їй ліквідувати українське озброєння.

16 листопада Сенат США проголосував за утвердження оборонного бюджету на 2018 рік, який, зокрема, передбачає виділення 350 мільйонів доларів на оборонні потреби України. За даними агентства Associated Press, Вашингтон також схвалив план з надання Україні оборонного озброєння, яке включає також протитанкові ракети Javelin. 

Як стверджують джерела The Wall Street Journal, США планують передати ПТРК Javelin до частин ЗСУ, які розташовані подалі від фронту, щоб вони не потрапили до рук ворога.

Після формального схвалення президентом Трампом план поставок буде направлений до Конгресу, який в місячний термін розгляне його і передасть на схвалення Держдепартаменту. З огляду на майже одноголосну підтримку ідеї озброєння України в палатах Конгресу, зволікань при затвердженні поставок летальної зброї виникнути не повинно. 

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що оборонна допомога від уряду США буде надана Києву безкоштовно.

За даними ж The Washington Post, Держдепартамент в кінці року схвалив комерційну ліцензію, що дозволяє експорт в Україну великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M107A1, а також боєприпасів і запчастин до них на суму $ 41,5 млн. 

Перші ж поставки летальної зброї з США для потреб ЗСУ пройшли в 2016 році, коли техаська компанія AirTronic USA отримала ліцензію на продаж Україні гранатометів PSRL - створеної в США вдосконаленої версії радянського РПГ-7.

Головне

Геополітика

Сьогодні, 08:05

article_img
Kyodo: Японія погодиться на мирний договір із РФ у разі гарантованої передачі двох островів
Політика

Сьогодні, 16:11

article_img
Партія Зеленського висунула його кандидатом у президенти
Геополітика

Сьогодні, 18:47

article_img
Клімкін: Газпром відмовляється від рішень Стокгольмського арбітражу та нового газового законодавства

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Мистецтво

Сьогодні, 11:01

article_img
Свідоме споживання та інклюзія. Найкращі екологічні та соціальні ініціативи на фестивалі Sziget
Країни

Сьогодні, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів