Генерал США: Javelin посилять позиції Києва на переговорах щодо Донбасу

18 лютого 2018, 02:14
857
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Бен Ходжес зазначив, що Вашингтон зацікавлений у припиненні насильства на Донбасі, але не так, щоб зберегти за РФ "її досягнення"

Надання Україні переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin посилить позиції Києва на переговорах з врегулювання конфлікту на Донбасі, але українська промисловість і сама здатна виробляти якісні ракети.

Про це заявив екс-командувач збройними силами США в Європі, стратег Центру Європейського політичного аналізу Бен Ходжес в інтерв'ю DW.

"В Україні є потужна оборонна промисловість, яка здатна виробляти якісні протитанкові комплекси, тому я раджу ретельно до неї придивитися. Це не захмарної складності технологія, чому б Україні не виробляти власні системи?", - підкреслив генерал.

Він зазначив, що Вашингтон зацікавлений в тому, щоб припинити насильство на Донбасі, "але не так, щоб зберегти за Росією її досягнення на цій території".

Що стосується можливої ​​миротворчої місії ООН у регіоні, він підкреслив, що "ключ - в тому, щоб контингент був надійним, тому ми повинні підібрати країни, професійні, здатні, сильні, які не можна відсунути вбік". Ходжес вважає, що мова може йти про країни, які не входять до НАТО, наприклад Швеція чи Фінляндія.

Генерал зазначив, що мандат місії повинен чітко описувати правила переходу до бойових дій, ієрархію командування і завдання.

Раніше повідомлялося, що Швеція заявила про готовність відправити своїх миротворців на Донбас.

Нагадаємо, 16 листопада 2017 Сенат США проголосував за утвердження оборонного бюджету на 2018 рік, який в тому числі передбачає виділення $350 млн на оборонні потреби України. Крім того, Вашингтон також схвалив план надання Києву оборонного озброєння, яке включає, зокрема, протитанкові ракети Javelin.

У кінці року Держдепартамент також схвалив комерційну ліцензію, яка дозволяє експорт в Україну великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M107A1, а також боєприпасів і запчастин до них на суму $41,5 млн.

Головне

Геополітика

Сьогодні, 08:05

article_img
Kyodo: Японія погодиться на мирний договір із РФ у разі гарантованої передачі двох островів
Політика

Сьогодні, 16:11

article_img
Партія Зеленського висунула його кандидатом у президенти
Геополітика

Сьогодні, 18:47

article_img
Клімкін: Газпром відмовляється від рішень Стокгольмського арбітражу та нового газового законодавства

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Мистецтво

Сьогодні, 11:01

article_img
Свідоме споживання та інклюзія. Найкращі екологічні та соціальні ініціативи на фестивалі Sziget
Країни

Сьогодні, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів