Гранично відверто: Засновник Stratfor розповів про мету зовнішньої політики США і ризик великої війни

Джордж Фрідман солідарний з американським теоретиком геополітики Альфредом Мехеном - контроль над морями є запорукою як гегемонії в світі, так і національної безпеки

Джордж Фрідман солідарний з американським теоретиком геополітики Альфредом Мехеном - контроль над морями є запорукою як гегемонії в світі, так і національної безпеки

Засновник Stratfor Джордж Фрідман розповів виданню Business Insider про роль морської могутності в історії, мету американської зовнішньої політики, про системні зміни у світі і ризик великої війни

Видання Slon.ru відібрало найголовніші тези інтерв'ю Фрідмана.

Зокрема, за словами Фрідмана, основа сили США – це контроль над морським простором. Ніхто не може вдертися на американську територію, зате США можуть вдертися на чужу.

"Який найбільший страх США? Що країни на Сході побудують флот, щоб на нас напасти. Як цьому запобігти? Підтримувати їх бажання гризти один одному горлянки, щоб у них не залишилося грошей на завоювання США. Саме тому ми брали участь у Першій світовій війні, Другій світовій і холодній війні. Зараз ми знаходимося в ситуації, коли не можна допустити появу гегемона. Ми не прагнемо перемогти. Нам потрібно не програти", - сказав він.

Контроль над морським простором і загальний рівень добробуту може дозволити США ігнорувати свій національний борг. Це і дозволяє Вашингтону йти на ризик, який інші країни не можуть собі дозволити.

У той же час, він висловив думку, що Європа, яка переживає чи то депресію, чи то рецесію, буде зруйнована Італією, яка володіє 17% прострочених кредитів:

"Врятує її Німеччина? Їй доведеться. Чи вийде це у Берліна? 17% банківської системи Італії – це дуже багато... Коли Німеччина впаде, а це обов'язково станеться, тоді треба буде починати панікувати".

Коментуючи геополітичні цілі США, Фрідман вказує, що метою Вашингтона є мир і процвітання Північної Америки під гегемонією американців. Важливо, щоб жодна нація не могла зрівнятися зі США у військовій силі.

"Такі цілі. Вони дуже прості. Нам просто потрібно бути впевненими в тому, що всі конфлікти залишалися в Східній півкулі і щоб вони не зачіпали нашу територію", - говорить він.

Коментуючи можливість ядерної війни в найближчому майбутньому, Фрідман вважає, що її шанси дуже малі і причина такої впевненості проста: країна, яка її почне, буде стерта з лиця Землі. А людина, яка стоїть за цим рішенням, навіть якщо вона з Кореї, не захоче, щоб це сталося.

Оцінюючи перспективу повернення міждержавних воєн, Фрідман вважає, що коли такі країни, як Німеччина, Китай і Росія занепадуть і будуть зміщені іншими, тоді і почнуться системні війни.

"Ми з вами спостерігаємо системні зрушення. Будьте готові до війни".

У той же час, нині у Вашингтоні спостерігається занепад інтересу Америки до ситуації на Близькому Сході, і там не залишиться жодної сили, яка тримала б його в цілісності. На думку експерта, країни регіону були створені штучним чином.

"Останнім гарантом кордонів були США, і вони в цілому сказали "так і чорт з ним". Підсумком буде крах національних держав в регіоні, так як це не нації. Це просто держави".

Раніше американський дослідний інститут Stratfor вже зробив свій прогноз розвитку міжнародних відносин на 2016 рік, прогнозуючи появу "хижака" у Східній Європі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: