Глави МЗС ЄС прийняли п'ять нових принципів взаємовідносин з Росією

6 коментувати
По відношенню до РФ міністри країн союзу продемонстрували єдність

По відношенню до РФ міністри країн союзу продемонстрували єдність

Глави МЗС країн Європейського Союзу прийняли п'ять основоположних принципів взаємин з Росією, повідомляє Інтерфакс

Зокрема, в ході дискусії по Росії на засіданні Ради ЄС, верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні обговорила з главами МЗС країн Євросоюзу п'ять принципів, на яких повинні будуватися взаємовідносини ЄС з РФ.

"Ми на рівні 28 країн були одностайні по п'яти основним принципам політики Європейського Союзу по відношенню до Росії", - сказала Могеріні.

Серед основоположних принципів взаємовідносин вона назвала наступні:

  • реалізація Мінських угод по Україні як умови для будь-яких істотних змін у відносинах з РФ. Крім того, ЄС не відмовиться від невизнання "приєднання" Криму до Росії;
  • зміцнення відносин ЄС зі східними партнерами, починаючи з Центральної Азії;
  • зміцнення внутрішньої стійкості ЄС, особливо енергетичної і в області стратегічної комунікації;
  • будь-яка взаємодія з РФ має бути вибірковою, враховуючи можливі спільні інтереси, наприклад, у зовнішній політиці - з питань Сирії або КНДР;
  • необхідно підтримувати громадянське суспільство в Росії і інвестувати в розвиток контактів між людьми в Євросоюзі і в Росії, особливо орієнтуючись на молодь.

За словами глави європейської дипломатії, міністри продемонстрували єдність, і це, дуже обнадіює.

"Звичайно, у цій частині (політики відносин з РФ - Ред.) буде продовження. Комісія у найближчі місяці проведе переговори по цій частині нашої роботи, яка буде заснована на політичних рішеннях, досягнутих нами сьогодні на рівні міністрів", - сказала Могеріні.

Нагадаємо, що на початку лютого 2016 року Могеріні анонсувала прийняття глобальної стратегії зовнішньої політики ЄС, заявивши, що вона повинна позначити контури політики безпеки і оборони союзу.

Раніше, про необхідність розробки такої стратегії як відповіді на загрозу терактів і агресію Росії, заявив глава Європейської ради Дональд Туск.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: