Глава МЗС Польщі розповів, в якому випадку ніхто не захоче "тестувати" надійність НАТО

0 коментувати
Зміцнення обороноздатності Альянсу спрямоване не на провокування якоїсь іншої держави, а на обмеження ризику конфлікту

Зміцнення обороноздатності Альянсу спрямоване не на провокування якоїсь іншої держави, а на обмеження ризику конфлікту

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський у своїй статті для Foreign Policy вважає, що якщо НАТО зміцнить свою обороноздатність, то ніхто не захоче "тестувати" його надійність

Зокрема, оцінюючи роль Польщі в НАТО і очікування перед самітом Альянсу в Варшаві, міністр пише, що не можна закривати очі на складну геополітичну дійсність.

"Ми стаємо свідками радикального погіршення ситуації безпеки в країнах, які є східними та південними сусідами Європи, в тому числі, в тих країнах, які знаходяться безпосередньо біля кордонів Польщі. Тому ми хочемо, щоб наші союзники зайняли чітку позицію в НАТО", - цитує статтю Радіо Польща.

Ващиковський зазначив, що ця позиція повинна приймати до уваги загрозу, яку імпульсивно і нав'язливо створює російська влада.

Також, на думку глави польської дипломатії, членство в НАТО саме по собі не забезпечує безпеку, Європа і США потребують активного, більш енергійного альянсу, який приймає рішення, які гарантуватимуть безпеку громадян.

На думку міністра, рішення США про розміщення бронетанкової бригади в країнах Центральної та Східної Європи є важливим кроком на шляху до зміцнення безпеки регіону та всього континенту. При цьому, мета цих заходів полягає не в тому, щоб провокувати будь-яку іншу державу, а в тому, щоб обмежити ризик конфлікту.

"Потрібно зміцнити обороноздатність і тоді ніхто не захоче "тестувати" надійність НАТО", - підкреслив міністр.

Раніше, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що з 2008 року геополітична ситуація в світі змінилася і РФ повернулася до імперської політики.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: